Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:06

Subiect vot: Vot test
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:254 129 84 4 4 14 14 5
- voturi pentru (DA):243 127 77 4 4 14 13 4
- voturi împotrivă (NU):4 1 3 - - - - -
- abțineri:5 1 4 - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Blănariu Valentin - DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD Abținere
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - -
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciuhodaru Tudor ND DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cristian Horia PNL DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Dascălu Constantin PNL DA
62. Delureanu Virgil PSD DA
63. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
64. Dima Toader PSD DA
65. Diniță Ion ALDE DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Dumitru Georgică ALDE DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Firczak Gheorghe Minoritati DA
83. Florea Damian ALDE DA
84. Fonta Nuțu PSD DA
85. Frăticiu Gheorghe PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghe Florin PSD DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
94. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
95. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
96. Grama Horia PSD DA
97. Grecea Maria PNL DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
100. Harbuz Liviu PSD DA
101. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
102. Holban Titi PSD DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Hulea Ioan PSD DA
105. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
106. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iane Daniel PNL NU
109. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu Aurelian ALDE DA
114. Ionescu George PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
117. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Kerekes Károly UDMR DA
120. Khraibani Camelia PSD DA
121. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lubanovici Mircea PNL DA
124. Lupu Mihai PNL DA
125. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
126. Marcoci Vlad PSD DA
127. Marcu Viorica PNL DA
128. Marian Ion Cristinel ND DA
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Marin Gheorghe PSD DA
131. Marin Laura PSD DA
132. Marocico Ion Minoritati DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
135. Melinte Ion PSD DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Mihai Aurelian PNL DA
138. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Militaru Lucian PNL DA
141. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
142. Mîrza Gavril PSD DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mocioi Niculina PNL DA
145. Moisii Constantin PSD DA
146. Moldovan Ioan ALDE DA
147. Molnar Zsolt UDMR DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
150. Muntean Mircia PSD DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Murgu Neagu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Nazare Alexandru PNL Abținere
155. Neacșu Marian PSD DA
156. Necula Cosmin PSD DA
157. Negruț Clement - DA
158. Negruț Cornelia ALDE DA
159. Nichita Cristina PSD DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL DA
161. Nicolae Florian PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
163. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
164. Niculae Aurel PSD DA
165. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
166. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
167. Nistor Laurențiu PSD DA
168. Nistor Marioara PSD DA
169. Niță Constantin PSD DA
170. Niță Emil PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Ochi Ion PSD DA
173. Orban Ludovic PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Palașcă Viorel ALDE DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Pardău Dumitru PNL DA
180. Paul Maria-Andreea PNL DA
181. Păun Nicolae Minoritati DA
182. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
183. Petrea Dorin Silviu PSD DA
184. Petric Octavian PSD DA
185. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
188. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
189. Popa Octavian-Marius PNL DA
190. Popeangă Vasile PSD NU
191. Popescu Dan-Cristian PNL DA
192. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
193. Potor Călin PSD DA
194. Preda Cezar-Florin PNL DA
195. Pușcaș Iacob PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Răducanu Ion PSD DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Rădulescu Constantin PSD DA
200. Rădulescu Romeo ALDE -
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Reuer Elena-Ramona PNL DA
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Gheorghe PSD DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rusu Valentin PNL DA
207. Săpunaru Nini PNL Abținere
208. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
209. Scarlat George PNL Abținere
210. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
211. Simedru Dan Coriolan PNL DA
212. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stan Ioan PSD DA
215. Stanciu Zisu PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Stragea Sorin Constantin PSD DA
220. Stroe Radu PSD DA
221. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surdu Raluca PNL DA
224. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
225. Șcheau Ion PNL DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Ștefan Viorel PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
230. Tămâian Ioan PNL DA
231. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
232. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
233. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
234. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
235. Tiuch Cătălin PSD DA
236. Tîlvăr Angel PSD DA
237. Toader Mircea-Nicu PNL DA
238. Traicu Rodin PSD DA
239. Tudorache Daniel PSD DA
240. Tudorie Violeta PSD DA
241. Tudose Mihai PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Udriște Gheorghe PNL DA
244. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
245. Uricec Eugen Constantin PSD DA
246. Vasilică Radu Costin PSD DA
247. Vladu Iulian PNL DA
248. Vlase Petru Gabriel PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zaharcu Neviser PSD DA
252. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
254. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 12:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro