Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 536/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.52/2014 privind stabilirea unor măsuri financiare și pentru interpretarea unor prevederi legale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:278 141 85 6 4 14 17 11
- voturi pentru (DA):186 141 2 5 4 14 16 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:90 - 82 1 - - - 7
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Almăjanu Marin PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL Abținere
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL Abținere
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE -
36. Canacheu Costică PNL Abținere
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL Abținere
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
50. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
51. Ciurariu Florin PNL Abținere
52. Cocei Erland PNL Abținere
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
57. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL Abținere
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Dascălu Constantin PNL Abținere
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Diniță Ion ALDE DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL Abținere
72. Dobrinescu Traian PNL Abținere
73. Dolha Mircea PNL Abținere
74. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
77. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Dumbrăvanu Paul - Abținere
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL Abținere
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL Abținere
106. Gudu Vasile PNL Abținere
107. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL Abținere
112. Hulea Ioan PSD DA
113. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
114. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iane Daniel PNL Abținere
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL Abținere
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
130. Longher Ghervazen Minoritati DA
131. Lubanovici Mircea PNL Abținere
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Manda Iulian Claudiu PSD DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
135. Manolache Marius PSD DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL Abținere
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL Abținere
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PNL NU
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL Abținere
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru - Abținere
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Murgu Neagu PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PNL Abținere
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement - Abținere
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
175. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Constantin PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Orban Ludovic PNL Abținere
186. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL Abținere
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL Abținere
192. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Potor Călin PSD DA
208. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo ALDE DA
215. Rățoi Neculai PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Gheorghe PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Răzvan - Abținere
221. Săpunaru Nini PNL Abținere
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL Abținere
224. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
225. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stan Ion PSD DA
231. Stanciu Zisu PSD DA
232. Stancu Ionel Minoritati DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Stănișoară Mihai ALDE DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Radu PSD DA
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surdu Raluca PNL Abținere
241. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
242. Șcheau Ion PNL Abținere
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL Abținere
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
247. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
248. Tararache Mihai - Abținere
249. Tămâian Ioan PNL Abținere
250. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
251. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
252. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
253. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
254. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
255. Tiuch Cătălin PSD DA
256. Tîlvăr Angel PSD DA
257. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
258. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
259. Tomac Eugen - Abținere
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcan Raluca PNL Abținere
265. Udriște Gheorghe PNL Abținere
266. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
269. Vasilică Radu Costin PSD DA
270. Vladu Iulian PNL Abținere
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlădoiu Aurel PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
278. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro