Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 344/2014 privind instituirea zilei de 28 iulie -Ziua Națională a Ambulanței din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:283 138 86 10 4 14 19 12
- voturi pentru (DA):276 136 84 9 4 13 19 11
- voturi împotrivă (NU):3 1 2 - - - - -
- abțineri:4 1 - 1 - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Blănariu Valentin - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor ND DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Dumbrăvanu Paul - DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hulea Ioan PSD DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati Abținere
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PNL DA
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Molnar Zsolt UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru - DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PNL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement - DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Florian PSD DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
181. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara PSD DA
184. Niță Constantin PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND DA
188. Ochi Ion PSD DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel ALDE DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina PSD DA
195. Pardău Dumitru PNL DA
196. Paul Maria-Andreea PNL DA
197. Păun Nicolae Minoritati DA
198. Pârgaru Ion ALDE DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
204. Plumb Rovana PSD DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popa Radu Mihai - DA
210. Popeangă Vasile PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PNL NU
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Potor Călin PSD DA
214. Preda Cezar-Florin PNL DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo ALDE DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Reuer Elena-Ramona PNL DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Gheorghe PSD DA
225. Rotaru Răzvan - DA
226. Săpunaru Nini PNL DA
227. Scarlat George PNL DA
228. Secară Florin Mihail PSD DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD NU
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Stănișoară Mihai ALDE DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Radu PSD DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
252. Tararache Mihai - DA
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
259. Tiuch Cătălin PSD Abținere
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Toader Mircea-Nicu PNL DA
262. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
263. Tomac Eugen - DA
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Udriște Gheorghe PNL DA
269. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Varga Lucia-Ana PNL DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vladu Iulian PNL DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vreme Valerian PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zaharcu Neviser PSD DA
281. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
283. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro