Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2015 > 12:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 februarie 2015, ora 12:04

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: ama. 31
PL 436/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.46/2008 - Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:169 94 43 3 7 7 7 8
- voturi pentru (DA):107 91 - 1 1 5 6 3
- voturi împotrivă (NU):55 2 42 2 6 - - 3
- abțineri:6 - 1 - - 2 1 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Anton Marin - NU
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD DA
12. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
13. Blănariu Valentin - DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
18. Boghicevici Claudia PNL NU
19. Bónis István UDMR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
25. Cernea Remus-Florinel - NU
26. Chebac Eugen PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor ND NU
35. Cocei Erland PNL NU
36. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
37. Covaci Dorel PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Cristea Aurelia PSD DA
40. Cristea Victor PSD DA
41. Cristian Horia PNL NU
42. Daea Petre PSD DA
43. Dascălu Constantin PNL NU
44. Deaconu Mihai ND NU
45. Delureanu Virgil PSD DA
46. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
47. Dima Toader PSD DA
48. Diniță Ion ALDE DA
49. Dîrzu Ioan PSD DA
50. Doboș Anton PNL NU
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobrinescu Traian PNL NU
53. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
54. Dragomir Viorel Marian PSD DA
55. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
56. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
57. Dumbrăvanu Paul - Abținere
58. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
59. Emacu Gheorghe PSD DA
60. Eparu Ion PSD DA
61. Fonta Nuțu PSD DA
62. Frăticiu Gheorghe PSD DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gheorghe Florin PSD DA
66. Gheorghe Tinel PNL NU
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
68. Grama Horia PSD DA
69. Gudu Vasile PNL NU
70. Guran Virgil ALDE Abținere
71. Harbuz Liviu PSD DA
72. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
73. Horga Vasile PNL NU
74. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
75. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
76. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
77. Iliuță Vasile PNL NU
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
80. Itu Cornel PSD DA
81. Kereskényi Gábor UDMR NU
82. Khraibani Camelia PSD DA
83. Korodi Attila UDMR NU
84. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
85. Lubanovici Mircea PNL NU
86. Man Mircea PNL NU
87. Marcoci Vlad PSD DA
88. Marcu Viorica PNL Abținere
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Marin Gheorghe PSD DA
91. Marin Laura PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
94. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
95. Melinte Ion PSD DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
98. Mocioalcă Ion PSD DA
99. Moisii Constantin PSD DA
100. Moldovan Ioan ALDE DA
101. Moldovan Iosif UDMR NU
102. Molnar Zsolt UDMR NU
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Murgu Neagu PSD DA
105. Nazare Alexandru PNL NU
106. Neacșu Marian PSD DA
107. Negruț Cornelia ALDE DA
108. Nichita Cristina PSD DA
109. Nicolae Florian PSD DA
110. Niculescu Dumitru - DA
111. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
112. Nistor Marioara PSD DA
113. Niță Constantin PSD DA
114. Niță Emil PSD DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Ochi Ion PSD DA
117. Orban Ludovic PNL NU
118. Oros Nechita-Adrian PNL NU
119. Palăr Ionel PNL NU
120. Pambuccian Varujan Minoritati DA
121. Pană Adriana-Doina PSD DA
122. Paul Maria-Andreea PNL NU
123. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
124. Petrea Dorin Silviu PSD DA
125. Petrescu Petre - DA
126. Petric Octavian PSD DA
127. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
128. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
129. Popa Octavian-Marius PNL NU
130. Popeangă Vasile PSD -
131. Pușcaș Iacob PSD DA
132. Răducanu Ion PSD DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
134. Roșca Lucreția PSD DA
135. Rotaru Răzvan - NU
136. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
137. Săpunaru Nini PNL NU
138. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
139. Seres Dénes UDMR NU
140. Simedru Dan Coriolan PNL NU
141. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
142. Stan Ioan PSD NU
143. Stativă Irinel Ioan PSD DA
144. Stroe Radu PSD DA
145. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
146. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
147. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
148. Șcheau Ion PNL NU
149. Șoptică Costel PNL NU
150. Șova Lucian PSD DA
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
152. Tabugan Ion PSD DA
153. Tămâian Ioan PNL NU
154. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
155. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
156. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
157. Tiuch Cătălin PSD DA
158. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
159. Tudorache Daniel PSD DA
160. Udriște Gheorghe PNL NU
161. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
162. Vainer Aurel Minoritati DA
163. Varga Lucia-Ana PNL NU
164. Vladu Iulian PNL NU
165. Vreme Valerian PSD DA
166. Weber Mihai PSD DA
167. Zaharcu Neviser PSD DA
168. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro