Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2015 > 14:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 februarie 2015, ora 14:55

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 204/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:174 85 51 3 10 8 13 4
- voturi pentru (DA):80 4 51 3 10 8 2 2
- voturi împotrivă (NU):92 80 - - - - 10 2
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Axente Ioan PSD NU
6. Baltă Mihai PSD NU
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
8. Bălan Ion PSD NU
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benga Ioan PSD NU
12. Birchall Ana PSD NU
13. Bîrsășteanu Florică PSD NU
14. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
15. Blănariu Valentin - NU
16. Bode Lucian Nicolae PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
19. Boghicevici Claudia PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
26. Canacheu Costică PNL DA
27. Călin Ion PSD NU
28. Cernea Remus-Florinel - DA
29. Chebac Eugen PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
32. Cioată Cezar ALDE NU
33. Ciobanu Gheorghe PSD NU
34. Ciobanu Liliana - DA
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Ciuhodaru Tudor ND DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Costin Gheorghe PNL DA
41. Covaci Dorel PSD NU
42. Cristea Aurelia PSD NU
43. Cristea Victor PSD NU
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Dascălu Constantin PNL DA
47. Deaconu Mihai ND DA
48. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
49. Diniță Ion ALDE NU
50. Dîrzu Ioan PSD NU
51. Doboș Anton PNL DA
52. Dobre Mircea-Titus PSD NU
53. Dobrinescu Traian PNL DA
54. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
55. Dolineaschi Andrei PSD NU
56. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
57. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
58. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
59. Emacu Gheorghe PSD NU
60. Enache Marian PSD NU
61. Eparu Ion PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Fonta Nuțu PSD NU
65. Frăticiu Gheorghe PSD NU
66. Galan Constantin ALDE NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gheorghe Florin PSD NU
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
72. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
73. Grama Horia PSD NU
74. Grecea Maria PNL DA
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Harbuz Liviu PSD DA
77. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
78. Horga Vasile PNL DA
79. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
80. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
81. Intotero Natalia-Elena PSD NU
82. Ionescu Aurelian ALDE NU
83. Iordache Florin PSD NU
84. Itu Cornel PSD NU
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Kereskényi Gábor UDMR DA
87. Khraibani Camelia PSD NU
88. Korodi Attila UDMR DA
89. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
90. Lubanovici Mircea PNL DA
91. Lupu Mihai PNL DA
92. Marcu Viorica PNL DA
93. Marica Petru-Sorin PSD NU
94. Marin Gheorghe PSD NU
95. Marin Laura PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
99. Melinte Ion PSD NU
100. Mihai Aurelian PNL DA
101. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
102. Militaru Lucian PNL DA
103. Mircovici Niculae Minoritati DA
104. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
105. Mîrza Gavril PSD NU
106. Moisii Constantin PSD NU
107. Moldovan Ioan ALDE NU
108. Molnar Zsolt UDMR DA
109. Munteanu Ioan PSD NU
110. Neacșu Marian PSD NU
111. Negruț Cornelia ALDE NU
112. Nichita Cristina PSD NU
113. Nicolae Florian PSD NU
114. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
115. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
116. Nistor Marioara PSD NU
117. Niță Emil PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD NU
119. Ochi Ion PSD Abținere
120. Orban Ludovic PNL DA
121. Oros Nechita-Adrian PNL DA
122. Palașcă Viorel ALDE -
123. Pană Adriana-Doina PSD NU
124. Pardău Dumitru PNL DA
125. Paul Maria-Andreea PNL DA
126. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
127. Petrea Dorin Silviu PSD NU
128. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
129. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
130. Popa Octavian-Marius PNL DA
131. Potor Călin PSD NU
132. Pușcaș Iacob PSD NU
133. Rădulescu Romeo ALDE NU
134. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
135. Reuer Elena-Ramona PNL DA
136. Roman Gheorghe PSD NU
137. Roman Ioan Sorin PSD NU
138. Roșca Lucreția PSD NU
139. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
140. Sefer Cristian-George PSD NU
141. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
142. Stancu Ionel Minoritati DA
143. Stativă Irinel Ioan PSD NU
144. Stănescu Alexandru PSD NU
145. Stragea Sorin Constantin PSD NU
146. Stroe Radu PSD NU
147. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
148. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
149. Szabó Ödön UDMR DA
150. Șimon Gheorghe PSD NU
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
152. Tabugan Ion PSD DA
153. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
154. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
155. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
156. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
157. Toader Mircea-Nicu PNL DA
158. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
159. Tudorache Daniel PSD NU
160. Tudorie Violeta PSD NU
161. Tușa Adriana Diana PNL DA
162. Udriște Gheorghe PNL DA
163. Ursărescu Dorinel ALDE DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Lucia-Ana PNL DA
166. Vladu Iulian PNL DA
167. Vlase Petru Gabriel PSD NU
168. Vlădoiu Aurel PSD NU
169. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
170. Zaharcu Neviser PSD NU
171. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
172. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
174. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 0:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro