Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.02.2015 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 23 februarie 2015, ora 16:12

Subiect vot: retrimitere la comisii până miercuri
PL 392/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.55/2014 pentru reglementarea unor măsuri privind administrația publică locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:172 97 38 2 12 5 9 9
- voturi pentru (DA):169 97 37 1 12 5 9 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Arsene Ionel PSD DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Berci Vasile PNL DA
13. Bîrsășteanu Florică PSD DA
14. Blănariu Valentin - DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bucur Constantin-Alin PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
25. Chebac Eugen PSD DA
26. Chiriță Dumitru - -
27. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
28. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
29. Ciobanu Liliana - DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
33. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
34. Ciurariu Florin PNL DA
35. Cocei Erland PNL DA
36. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
37. Costin Gheorghe PNL DA
38. Covaci Dorel PSD DA
39. Cristea Victor PSD DA
40. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
41. Culețu Dănuț PNL DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Daea Petre PSD DA
45. Dascălu Constantin PNL DA
46. Delureanu Virgil PSD DA
47. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
48. Dima Toader PSD DA
49. Diniță Ion ALDE DA
50. Dîrzu Ioan PSD DA
51. Dobre Mircea-Titus PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
54. Dragomir Viorel Marian PSD DA
55. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
56. Emacu Gheorghe PSD DA
57. Enache Marian PSD DA
58. Eparu Ion PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Fejér László-Ődőn UDMR DA
61. Fonta Nuțu PSD DA
62. Frăticiu Gheorghe PSD DA
63. Gheorghe Florin PSD DA
64. Gheorghe Tinel PNL DA
65. Ghiveciu Marian PSD DA
66. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
67. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
68. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
69. Guran Virgil - DA
70. Harbuz Liviu PSD DA
71. Holban Titi PSD DA
72. Horga Vasile PNL DA
73. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
74. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ionescu George PNL DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
79. Iriza Scarlat - DA
80. Itu Cornel PSD DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Kereskényi Gábor UDMR DA
83. Khraibani Camelia PSD DA
84. Korodi Attila UDMR DA
85. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
86. Manolache Marius PSD DA
87. Marcu Viorica PNL DA
88. Marian Ion Cristinel ND DA
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Marin Gheorghe PSD DA
91. Marocico Ion Minoritati DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
95. Militaru Lucian PNL DA
96. Mircovici Niculae Minoritati DA
97. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
98. Mitrea Manuela PSD DA
99. Mîrza Gavril PSD DA
100. Moisii Constantin PSD DA
101. Molnar Zsolt UDMR DA
102. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Murgu Neagu PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Neacșu Marian PSD DA
107. Necula Cosmin PSD DA
108. Negruț Clement - DA
109. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
110. Nicolae Alexandri PNL DA
111. Nicolae Florian PSD DA
112. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
113. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
114. Niculescu Dumitru - DA
115. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
116. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Nistor Marioara PSD DA
119. Niță Constantin PSD DA
120. Niță Emil PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Ochi Ion PSD DA
123. Palașcă Viorel ALDE DA
124. Palăr Ionel PNL DA
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Pardău Dumitru PNL DA
127. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
128. Peia Ninel PSD DA
129. Petric Octavian PSD DA
130. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
131. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
132. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
133. Pușcaș Iacob PSD DA
134. Răducanu Ion PSD DA
135. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
136. Rățoi Neculai PSD DA
137. Roman Cristian-Constantin PNL DA
138. Rotaru Răzvan - DA
139. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
140. Scarlat George PNL DA
141. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
142. Secară Florin Mihail PSD DA
143. Sefer Cristian-George PSD DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
146. Stan Ioan PSD DA
147. Stănescu Alexandru PSD DA
148. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
149. Stragea Sorin Constantin PSD DA
150. Stroe Radu PSD DA
151. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
152. Szabó Ödön UDMR DA
153. Șova Lucian PSD DA
154. Tabugan Ion PSD DA
155. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
156. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
157. Tîlvăr Angel PSD DA
158. Traicu Rodin PSD DA
159. Tudorache Daniel PSD DA
160. Tudorie Violeta PSD DA
161. Turcan Raluca PNL DA
162. Tușa Adriana Diana PNL DA
163. Udrea Elena Gabriela - DA
164. Udriște Gheorghe PNL DA
165. Urcan Ionaș-Florin PNL -
166. Ursărescu Dorinel ALDE DA
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Weber Mihai PSD DA
169. Zaharcu Neviser PSD DA
170. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
172. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro