Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 12:58

Subiect vot: Pl 280/2013 amr.3
PL 280/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.407/2006 - Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:145 68 46 1 8 7 10 5
- voturi pentru (DA):128 67 39 1 1 6 10 4
- voturi împotrivă (NU):5 1 2 - - 1 - 1
- abțineri:8 - 2 - 6 - - -
- nu au votat:4 - 3 - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Antal István UDMR Abținere
5. Axente Ioan PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Bîrsășteanu Florică PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
15. Bónis István UDMR Abținere
16. Calimente Mihăiță PNL DA
17. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
18. Canacheu Costică PNL DA
19. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
22. Cernea Remus-Florinel - NU
23. Chebac Eugen PSD DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
25. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
26. Ciobanu Gheorghe PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor ND DA
30. Cocei Erland PNL DA
31. Costin Gheorghe PNL DA
32. Covaci Dorel PSD DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Cupă Ion ALDE DA
35. Delureanu Virgil PSD DA
36. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
37. Dima Toader PSD DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrinescu Traian PNL DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
42. Dragomir Viorel Marian PSD DA
43. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
44. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
46. Emacu Gheorghe PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
48. Florea Daniel PSD DA
49. Frăticiu Gheorghe PSD DA
50. Galan Constantin ALDE DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghe Florin PSD DA
54. Gheorghe Tinel PNL DA
55. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
56. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
57. Grama Horia PSD DA
58. Grecea Maria PNL DA
59. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
60. Harbuz Liviu PSD DA
61. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
62. Holban Titi PSD DA
63. Hulea Ioan PSD DA
64. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Ionescu Aurelian ALDE DA
67. Iordache Florin PSD DA
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
69. Iriza Scarlat - DA
70. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
73. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
74. Longher Ghervazen Minoritati DA
75. Man Mircea PNL -
76. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
77. Manolescu Oana Minoritati NU
78. Marcu Viorica PNL DA
79. Máté András-Levente UDMR Abținere
80. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
81. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
82. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
83. Mircovici Niculae Minoritati DA
84. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
85. Mîrza Gavril PSD DA
86. Mocioi Niculina PNL DA
87. Moisii Constantin PSD DA
88. Moldovan Ioan ALDE DA
89. Moldovan Iosif UDMR Abținere
90. Molnar Zsolt UDMR -
91. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
92. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
93. Movilă Petru - DA
94. Murgu Neagu PSD DA
95. Nassar Rodica PSD DA
96. Neacșu Marian PSD DA
97. Negruț Cornelia ALDE DA
98. Nichita Cristina PSD DA
99. Nicolae Alexandri PNL DA
100. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
101. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
102. Nistor Marioara PSD DA
103. Niță Emil PSD DA
104. Ochi Ion PSD DA
105. Orban Ludovic PNL -
106. Palașcă Viorel ALDE DA
107. Palăr Ionel PNL DA
108. Pambuccian Varujan Minoritati DA
109. Paul Maria-Andreea PNL DA
110. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
111. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
112. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
113. Pușcaș Iacob PSD DA
114. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
115. Răducanu Ion PSD DA
116. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
117. Rățoi Neculai PSD DA
118. Roșca Lucreția PSD DA
119. Rotaru Răzvan - DA
120. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
121. Săpunaru Nini PNL -
122. Scarlat George PNL DA
123. Secară Florin Mihail PSD DA
124. Seres Dénes UDMR Abținere
125. Simedru Dan Coriolan PNL NU
126. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
127. Stănescu Alexandru PSD DA
128. Stragea Sorin Constantin PSD DA
129. Stroe Radu PSD DA
130. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
131. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
132. Șcheau Ion PNL DA
133. Șimon Gheorghe PSD DA
134. Șoptică Costel PNL DA
135. Șova Lucian PSD DA
136. Tabugan Ion PSD DA
137. Tămâian Ioan PNL DA
138. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
139. Tiuch Cătălin PSD NU
140. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
141. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
142. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
143. Varga Vasile PNL DA
144. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
145. Weber Mihai PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro