Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 15:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 15:22

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Articolul de la nr. crt. 20 propus de comisie
PL 1/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.94/2014 privind modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011, precum și modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.75/2005 privind asigurarea calității educației
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:192 82 64 3 8 13 11 11
- voturi pentru (DA):116 81 - 1 8 12 11 3
- voturi împotrivă (NU):71 - 63 2 - - - 6
- abțineri:4 1 1 - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Anton Marin - NU
6. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Berci Vasile PNL NU
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Canacheu Costică PNL NU
27. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
28. Călin Ion PSD DA
29. Cernea Remus-Florinel - NU
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Chiriță Dumitru - -
32. Cioată Cezar ALDE DA
33. Ciobanu Gheorghe PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
37. Ciuhodaru Tudor ND NU
38. Ciurariu Florin PNL NU
39. Cocei Erland PNL NU
40. Comșa Cornel-George - NU
41. Costin Gheorghe PNL NU
42. Covaci Dorel PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL NU
44. Cristea Aurelia PSD DA
45. Cristea Victor PSD DA
46. Cristian Horia PNL NU
47. Culețu Dănuț PNL NU
48. Cupșa Ioan PNL NU
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Doboș Anton PNL NU
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL NU
55. Dobrinescu Traian PNL NU
56. Dolineaschi Andrei PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL NU
58. Dragomir Maria - DA
59. Dragomir Viorel Marian PSD DA
60. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
61. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dumitru Georgică ALDE DA
64. Eparu Ion PSD DA
65. Fejér László-Ődőn UDMR DA
66. Frăticiu Gheorghe PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Găină Mihăiță PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
70. Gheorghe Tinel PNL NU
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
73. Grama Horia PSD DA
74. Grecea Maria PNL NU
75. Gudu Vasile PNL NU
76. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
77. Guran Virgil - Abținere
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Harbuz Liviu PSD DA
80. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
81. Horga Vasile PNL NU
82. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Iliuță Vasile PNL NU
87. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
88. Ionescu Aurelian ALDE DA
89. Ionescu George PNL NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
92. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
93. Itu Cornel PSD DA
94. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Kereskényi Gábor UDMR DA
97. Khraibani Camelia PSD DA
98. Korodi Attila UDMR DA
99. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Lupu Mihai PNL NU
102. Man Mircea PNL NU
103. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marcoci Vlad PSD DA
106. Marcu Viorica PNL NU
107. Marian Ion Cristinel ND DA
108. Marica Petru-Sorin PSD DA
109. Marin Gheorghe PSD DA
110. Marin Laura PSD DA
111. Marocico Ion Minoritati DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Melinte Ion PSD DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Mihai Aurelian PNL NU
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Mincă Liliana ND NU
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mîrza Gavril PSD DA
120. Mocioi Niculina PNL NU
121. Moldovan Ioan ALDE DA
122. Moldovan Iosif UDMR DA
123. Molnar Zsolt UDMR DA
124. Movilă Petru - NU
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Neacșu Marian PSD DA
128. Necula Cosmin PSD DA
129. Negruț Clement - NU
130. Negruț Cornelia ALDE DA
131. Nichita Cristina PSD DA
132. Nicolae Alexandri PNL NU
133. Nicolae Florian PSD DA
134. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
135. Niculescu Dumitru - DA
136. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Ochi Ion PSD DA
140. Oltean Ioan PNL NU
141. Orban Ludovic PNL NU
142. Oros Nechita-Adrian PNL NU
143. Palașcă Viorel ALDE DA
144. Palăr Ionel PNL NU
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pardău Dumitru PNL NU
147. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
148. Petric Octavian PSD DA
149. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
150. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
151. Popa Octavian-Marius PNL NU
152. Popescu Dan-Cristian PNL NU
153. Potor Călin PSD DA
154. Preda Cezar-Florin PNL NU
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
156. Rădulescu Romeo ALDE DA
157. Rățoi Neculai PSD DA
158. Roman Cristian-Constantin PNL NU
159. Roman Gheorghe PSD DA
160. Roman Victor PSD DA
161. Roșca Lucreția PSD DA
162. Rotaru Răzvan - NU
163. Sava Andrei-Valentin PSD DA
164. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
165. Scarlat George PNL NU
166. Simedru Dan Coriolan PNL NU
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stan Ion PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stragea Sorin Constantin PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Șimon Gheorghe PSD DA
174. Șova Lucian PSD DA
175. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
176. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
177. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
178. Traicu Rodin PSD DA
179. Tudorache Daniel PSD DA
180. Tudorie Violeta PSD DA
181. Turcan Raluca PNL NU
182. Udriște Gheorghe PNL NU
183. Uricec Eugen Constantin PSD DA
184. Varga Lucia-Ana PNL NU
185. Varga Vasile PNL NU
186. Vladu Iulian PNL NU
187. Vlădoiu Aurel PSD DA
188. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
189. Zaharcu Neviser PSD DA
190. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
192. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 16:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro