Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 539/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.56/2014 privind trecerea Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură din subordinea Ministerului Mediului și Schimbărilor Climatice în subordinea Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 158 95 8 13 16 24 20
- voturi pentru (DA):326 158 92 7 13 15 24 17
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:6 - 3 1 - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Bîrsășteanu Florică PSD DA
28. Blănariu Valentin - DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Canacheu Costică PNL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cernea Remus-Florinel - NU
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru - -
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel ALDE DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana - DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
63. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George - Abținere
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Culețu Dănuț PNL DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PNL DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Maria - DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul - DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
104. Dușa Mircea PSD DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin ALDE DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel - DA
120. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
121. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
122. Gheorghe Florin PSD DA
123. Gheorghe Tinel PNL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria PNL DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Gudu Vasile PNL DA
133. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
134. Guran Virgil - DA
135. Gust Băloșin Florentin - DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan PSD DA
141. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
142. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati Abținere
148. Iliuță Vasile PNL DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PNL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat - DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR DA
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Man Mircea PNL DA
166. Manolache Marius PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marian Ion Cristinel ND DA
171. Marica Petru-Sorin PSD DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Marin Laura PSD DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
180. Melinte Ion PSD DA
181. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
182. Mihai Aurelian PNL DA
183. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Mincă Liliana ND DA
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocioi Niculina PNL DA
190. Moisii Constantin PSD DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Movilă Petru - DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PNL DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Clement - DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Alexandri PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
210. Niculae Aurel PSD DA
211. Niculescu Dumitru - DA
212. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
213. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
214. Nistor Laurențiu PSD DA
215. Nistor Marioara PSD DA
216. Niță Constantin PSD DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PNL DA
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel ALDE DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Paleologu Theodor PNL DA
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pană Adriana-Doina PSD DA
229. Pardău Dumitru PNL DA
230. Paul Maria-Andreea PNL DA
231. Păun Nicolae Minoritati DA
232. Pârgaru Ion ALDE DA
233. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre - DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
238. Plumb Rovana PSD DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
240. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
241. Ponta Victor-Viorel PSD DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popa Radu Mihai - DA
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dan-Cristian PNL DA
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Potor Călin PSD DA
249. Preda Cezar-Florin PNL DA
250. Pușcaș Iacob PSD DA
251. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
252. Răducanu Ion PSD DA
253. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
254. Rădulescu Constantin PSD DA
255. Rădulescu Romeo ALDE DA
256. Rățoi Neculai PSD DA
257. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
258. Reuer Elena-Ramona PNL DA
259. Roman Cristian-Constantin PNL DA
260. Roman Gheorghe PSD DA
261. Roman Victor PSD DA
262. Roșca Lucreția PSD DA
263. Rotaru Răzvan - DA
264. Sava Andrei-Valentin PSD DA
265. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
266. Săpunaru Nini PNL DA
267. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
268. Scarlat George PNL DA
269. Secară Florin Mihail PSD DA
270. Sefer Cristian-George PSD DA
271. Seres Dénes UDMR DA
272. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stan Ion PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai ALDE DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stragea Sorin Constantin PSD DA
286. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
287. Stroe Radu PSD DA
288. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
292. Șcheau Ion PNL DA
293. Șimon Gheorghe PSD DA
294. Șoptică Costel PNL DA
295. Șova Lucian PSD DA
296. Ștefan Viorel PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
300. Tararache Mihai - DA
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
305. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
306. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
307. Tiuch Cătălin PSD DA
308. Tîlvăr Angel PSD DA
309. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PNL DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
317. Udriște Gheorghe PNL DA
318. Uricec Eugen Constantin PSD DA
319. Ursărescu Dorinel ALDE DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
325. Vladu Iulian PNL DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Vreme Valerian PSD DA
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
334. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 18:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro