Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:44

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 1/2015 - Moțiunea simplă "PSD guvernează la negru! Totul pentru PSD, nimic pentru cetățean!"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:327 154 96 8 12 15 24 18
- voturi pentru (DA):111 3 96 - - 2 - 10
- voturi împotrivă (NU):192 150 - 5 - 11 24 2
- abțineri:20 - - 3 12 1 - 4
- nu au votat:4 1 - - - 1 - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Antal István UDMR Abținere
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Marian PSD NU
14. Axente Ioan PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Balan Ioan PNL DA
17. Baltă Mihai PSD NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD NU
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Benga Ioan PSD NU
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD NU
25. Bîrsășteanu Florică PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
30. Bónis István UDMR Abținere
31. Borbély László UDMR Abținere
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Burlacu Ștefan ND NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru - DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
51. Chițoiu Daniel ALDE NU
52. Cioată Cezar ALDE NU
53. Ciobanu Gheorghe PSD NU
54. Ciobanu Liliana - Abținere
55. Ciocan Dan PSD NU
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD NU
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD -
65. Constantin Daniel ALDE NU
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD NU
70. Cristea Victor PSD NU
71. Cristian Horia PNL DA
72. Culețu Dănuț PNL DA
73. Cupă Ion ALDE NU
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
76. Dascălu Constantin PNL DA
77. Delureanu Virgil PSD NU
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
79. Dima Toader PSD NU
80. Diniță Ion ALDE NU
81. Dîrzu Ioan PSD NU
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD NU
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD NU
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria - Abținere
91. Dragomir Viorel Marian PSD NU
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
93. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
95. Dumbrăvanu Paul - -
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
97. Dumitru Georgică ALDE NU
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
99. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
100. Dușa Mircea PSD NU
101. Emacu Gheorghe PSD NU
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
104. Eparu Ion PSD NU
105. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
106. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
108. Florea Damian ALDE NU
109. Florea Daniel PSD NU
110. Fonta Nuțu PSD NU
111. Frăticiu Gheorghe PSD NU
112. Galan Constantin ALDE NU
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
114. Găină Mihăiță PSD NU
115. Geantă Florian Daniel - DA
116. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
118. Gheorghe Florin PSD NU
119. Gheorghe Tinel PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
121. Ghiveciu Marian PSD NU
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD NU
126. Grecea Maria PNL DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
128. Gudu Vasile PNL DA
129. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
130. Guran Virgil - DA
131. Gurzău Adrian - DA
132. Gust Băloșin Florentin - Abținere
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
134. Harbuz Liviu PSD NU
135. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hulea Ioan PSD NU
138. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
139. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
140. Iancu Iulian PSD NU
141. Iane Daniel PNL DA
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
143. Ibram Iusein Minoritati NU
144. Ignat Miron Minoritati NU
145. Iliuță Vasile PNL DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD NU
147. Ionescu Aurelian ALDE NU
148. Ionescu George PNL DA
149. Iordache Florin PSD NU
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
151. Iriza Scarlat - NU
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD NU
154. Kerekes Károly UDMR Abținere
155. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
156. Khraibani Camelia PSD NU
157. Korodi Attila UDMR Abținere
158. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati NU
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PNL DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolache Marius PSD NU
164. Marcoci Vlad PSD NU
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marian Ion Cristinel ND NU
167. Marica Petru-Sorin PSD NU
168. Marin Gheorghe PSD NU
169. Marin Laura PSD NU
170. Marocico Ion Minoritati NU
171. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
172. Máté András-Levente UDMR Abținere
173. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
174. Mazilu Constantin PSD NU
175. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
176. Melinte Ion PSD NU
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
178. Mihai Aurelian PNL DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
181. Mincă Liliana ND NU
182. Mircovici Niculae Minoritati NU
183. Mîrza Gavril PSD NU
184. Mocanu Adrian PSD NU
185. Mocioi Niculina PNL DA
186. Moisii Constantin PSD NU
187. Moldovan Ioan ALDE NU
188. Molnar Zsolt UDMR Abținere
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
191. Munteanu Ioan PSD NU
192. Murgu Neagu PSD NU
193. Nassar Rodica PSD NU
194. Nazare Alexandru PNL DA
195. Neacșu Marian PSD NU
196. Necula Cosmin PSD NU
197. Negruț Clement - DA
198. Negruț Cornelia ALDE NU
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
200. Nichita Cristina PSD NU
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD NU
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Nicolicea Eugen PSD DA
207. Niculae Aurel PSD NU
208. Niculescu Dumitru - NU
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Laurențiu PSD NU
212. Nistor Marioara PSD NU
213. Niță Constantin PSD NU
214. Nosa Iuliu PSD NU
215. Oajdea Daniel Vasile ND NU
216. Ochi Ion PSD NU
217. Oltean Ioan PNL DA
218. Orban Ludovic PNL DA
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel ALDE NU
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Paleologu Theodor PNL DA
223. Pambuccian Varujan Minoritati NU
224. Pană Adriana-Doina PSD NU
225. Pardău Dumitru PNL DA
226. Paul Maria-Andreea PNL DA
227. Păun Nicolae Minoritati NU
228. Pârgaru Ion ALDE NU
229. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
230. Petrea Dorin Silviu PSD NU
231. Petrescu Petre - DA
232. Petric Octavian PSD NU
233. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
234. Plumb Rovana PSD NU
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
237. Ponta Victor-Viorel PSD NU
238. Pop Georgian PSD NU
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popa Radu Mihai - DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
242. Potor Călin PSD NU
243. Preda Cezar-Florin PNL DA
244. Pușcaș Iacob PSD NU
245. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
246. Răducanu Ion PSD NU
247. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
248. Rădulescu Constantin PSD NU
249. Rădulescu Romeo ALDE NU
250. Rățoi Neculai PSD NU
251. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Rizea Cristian PSD NU
254. Roman Cristian-Constantin PNL DA
255. Roman Gheorghe PSD NU
256. Roman Victor PSD NU
257. Roșca Lucreția PSD NU
258. Rotaru Răzvan - DA
259. Sava Andrei-Valentin PSD NU
260. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
261. Săpunaru Nini PNL DA
262. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
263. Scarlat George PNL DA
264. Secară Florin Mihail PSD DA
265. Sefer Cristian-George PSD NU
266. Seres Dénes UDMR Abținere
267. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
268. Simedru Dan Coriolan PNL DA
269. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
270. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
271. Solomon Adrian PSD NU
272. Stan Ioan PSD NU
273. Stanciu Zisu PSD NU
274. Stancu Ionel Minoritati NU
275. Stănescu Alexandru PSD NU
276. Stănișoară Mihai ALDE NU
277. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
278. Stragea Sorin Constantin PSD NU
279. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
280. Stroe Radu PSD NU
281. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
282. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
283. Surdu Raluca PNL DA
284. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
285. Șcheau Ion PNL DA
286. Șimon Gheorghe PSD NU
287. Șoptică Costel PNL DA
288. Șova Lucian PSD NU
289. Ștefan Viorel PSD NU
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD NU
292. Tararache Mihai - DA
293. Tămâian Ioan PNL DA
294. Tănase Răzvan-Ionuț - -
295. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
296. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
297. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD NU
300. Tîlvăr Angel PSD NU
301. Toader Mircea-Nicu PNL DA
302. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
303. Traicu Rodin PSD NU
304. Tudorache Daniel PSD NU
305. Tudorie Violeta PSD NU
306. Tudose Mihai PSD NU
307. Turcan Raluca PNL DA
308. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
309. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
310. Udriște Gheorghe PNL DA
311. Uricec Eugen Constantin PSD NU
312. Ursărescu Dorinel ALDE NU
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Lucia-Ana PNL DA
315. Varga Vasile PNL DA
316. Vasilică Radu Costin PSD NU
317. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
318. Vladu Iulian PNL DA
319. Vlădoiu Aurel PSD NU
320. Vreme Valerian PSD NU
321. Vulpescu Ioan PSD NU
322. Weber Mihai PSD NU
323. Zaharcu Neviser PSD NU
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
326. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -
327. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 13:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro