Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2015 > 16:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 martie 2015, ora 16:13

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 174/2014 privind modificarea art.1 din Legea nr.226/29.11.2011 privind reparațiile morale și material pentru fostele cadre militare active, îndepărtate abuziv din armată în perioada 23 august 1944-31 decembrie 1961
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 138 80 7 13 15 25 18
- voturi pentru (DA):176 133 1 3 13 1 24 1
- voturi împotrivă (NU):100 3 79 1 - 2 1 14
- abțineri:20 2 - 3 - 12 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
6. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL NU
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND Abținere
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - NU
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL NU
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana - NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor ND NU
50. Ciurariu Florin PNL NU
51. Cocei Erland PNL NU
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - Abținere
54. Costin Gheorghe PNL NU
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL NU
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Deaconu Mihai ND Abținere
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
68. Dima Toader PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL NU
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobrinescu Traian PNL NU
74. Dolha Mircea PNL NU
75. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
76. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
77. Dragomir Gheorghe PNL NU
78. Dragomir Maria - NU
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul - NU
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
105. Gheorghe Florin PSD DA
106. Gheorghe Tinel PNL NU
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL NU
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PNL NU
115. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
116. Guran Virgil - NU
117. Gurzău Adrian - NU
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
122. Holban Titi PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL NU
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
129. Ibram Iusein Minoritati Abținere
130. Ignat Miron Minoritati Abținere
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
143. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
144. Lubanovici Mircea PNL NU
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
147. Manolescu Oana Minoritati Abținere
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL NU
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati Abținere
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Mihai Aurelian PNL NU
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mincă Liliana ND Abținere
162. Mircovici Niculae Minoritati NU
163. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL NU
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Moldovan Iosif UDMR DA
168. Molnar Zsolt UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru - NU
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nicolae Alexandri PNL NU
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara PSD DA
184. Niță Constantin PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Orban Ludovic PNL NU
189. Oros Nechita-Adrian PNL NU
190. Palașcă Viorel ALDE NU
191. Palăr Ionel PNL NU
192. Paleologu Theodor PNL NU
193. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
194. Pană Adriana-Doina PSD DA
195. Păun Nicolae Minoritati Abținere
196. Pârgaru Ion ALDE DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petrescu Petre - NU
201. Petric Octavian PSD DA
202. Plumb Rovana PSD DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL NU
206. Popa Radu Mihai - NU
207. Popeangă Vasile PSD NU
208. Popescu Dan-Cristian PNL NU
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo ALDE DA
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL NU
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Cristian-Constantin PNL NU
220. Roman Gheorghe PSD DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Răzvan - NU
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL NU
226. Secară Florin Mihail PSD NU
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL NU
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati Abținere
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stănișoară Mihai ALDE DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stoica Mihaela - NU
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
244. Stroe Radu PSD DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surdu Raluca PNL NU
248. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL NU
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL NU
253. Șova Lucian PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
257. Tabugan Ion PSD DA
258. Tararache Mihai - NU
259. Tămâian Ioan PNL NU
260. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
264. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
265. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
266. Tiuch Cătălin PSD NU
267. Toader Mircea-Nicu PNL NU
268. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
269. Tomac Eugen - NU
270. Traicu Rodin PSD DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudorie Violeta PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Turcan Raluca PNL NU
275. Tușa Adriana Diana PNL NU
276. Udriște Gheorghe PNL NU
277. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
278. Uricec Eugen Constantin PSD DA
279. Ursărescu Dorinel ALDE DA
280. Vainer Aurel Minoritati Abținere
281. Varga Lucia-Ana PNL NU
282. Varga Vasile PNL NU
283. Vasilică Radu Costin PSD DA
284. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
285. Vladu Iulian PNL NU
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlădoiu Aurel PSD DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
289. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
290. Vreme Valerian PSD DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
296. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 5:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro