Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2015 > 16:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 martie 2015, ora 16:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 271/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 139 82 7 14 15 24 18
- voturi pentru (DA):192 134 1 6 13 14 23 1
- voturi împotrivă (NU):101 4 80 1 - - 1 15
- abțineri:6 1 1 - 1 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Canacheu Costică PNL NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Ciurariu Florin PNL NU
52. Cocei Erland PNL NU
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - Abținere
55. Costin Gheorghe PNL NU
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Crăciunescu Grigore PNL NU
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL Abținere
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Deaconu Mihai ND DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
69. Dima Toader PSD DA
70. Diniță Ion ALDE DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Mircea PNL NU
77. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
80. Dragomir Gheorghe PNL NU
81. Dragomir Maria - NU
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL NU
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PNL NU
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
119. Guran Virgil - NU
120. Gurzău Adrian - NU
121. Gust Băloșin Florentin - NU
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
125. Holban Titi PSD DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL NU
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat - DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL NU
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL NU
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Mihai Aurelian PNL NU
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL NU
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Movilă Petru - NU
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nicolae Alexandri PNL NU
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
182. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
185. Nistor Laurențiu PSD DA
186. Nistor Marioara PSD DA
187. Niță Constantin PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Ochi Ion PSD DA
191. Orban Ludovic PNL NU
192. Oros Nechita-Adrian PNL NU
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL NU
195. Paleologu Theodor PNL NU
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion ALDE DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petrescu Petre - NU
204. Petric Octavian PSD DA
205. Plumb Rovana PSD DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL NU
209. Popa Radu Mihai - NU
210. Popeangă Vasile PSD NU
211. Popescu Dan-Cristian PNL NU
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
214. Potor Călin PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rădulescu Romeo ALDE DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL NU
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Cristian-Constantin PNL NU
223. Roman Gheorghe PSD DA
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Răzvan - NU
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
228. Scarlat George PNL NU
229. Secară Florin Mihail PSD NU
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
233. Simedru Dan Coriolan PNL NU
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stănișoară Mihai ALDE DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stoica Mihaela - NU
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
247. Stroe Radu PSD DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL NU
251. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șcheau Ion PNL NU
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL NU
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
260. Tabugan Ion PSD DA
261. Tararache Mihai - NU
262. Tămâian Ioan PNL NU
263. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
267. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL NU
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
272. Tomac Eugen - NU
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PNL NU
278. Tușa Adriana Diana PNL NU
279. Udriște Gheorghe PNL NU
280. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL NU
285. Varga Vasile PNL NU
286. Vasilică Radu Costin PSD DA
287. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
288. Vladu Iulian PNL NU
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
292. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
293. Vreme Valerian PSD NU
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
299. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro