Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2015 > 16:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 martie 2015, ora 16:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 664/2013 pentru modificarea lit.a) a alin.(1) al art.7 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.125/2006 pentru aprobarea schemelor de plăți directe și plăți naționale directe complementare, care se acordă în agricultură începând cu anul 2007, și pentru modificarea art.2 din Legea nr.36/1991 privind societățile agricole și alte forme de asociere în agricultură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 140 80 7 14 14 24 18
- voturi pentru (DA):289 140 79 5 14 14 23 14
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - - 1
- abțineri:4 - 1 - - - - 3
- nu au votat:2 - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Borbély László UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE -
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND NU
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Deaconu Mihai ND -
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
68. Dima Toader PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Maria - DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul - DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
116. Guran Virgil - Abținere
117. Gurzău Adrian - DA
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Moldovan Iosif UDMR DA
168. Molnar Zsolt UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru - DA
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara PSD DA
184. Niță Constantin PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel ALDE DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Paleologu Theodor PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina PSD DA
195. Păun Nicolae Minoritati DA
196. Pârgaru Ion ALDE DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petrescu Petre - NU
201. Petric Octavian PSD DA
202. Plumb Rovana PSD DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popa Radu Mihai - DA
207. Popeangă Vasile PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PNL DA
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
211. Potor Călin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo ALDE DA
217. Rățoi Neculai PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL DA
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Cristian-Constantin PNL DA
221. Roman Gheorghe PSD DA
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Răzvan - DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Secară Florin Mihail PSD DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
231. Simedru Dan Coriolan PNL DA
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Stănișoară Mihai ALDE DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stoica Mihaela - DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șcheau Ion PNL DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tabugan Ion PSD DA
259. Tararache Mihai - DA
260. Tămâian Ioan PNL DA
261. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
262. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
263. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
264. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
265. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
266. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
267. Tiuch Cătălin PSD DA
268. Toader Mircea-Nicu PNL DA
269. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
270. Tomac Eugen - DA
271. Traicu Rodin PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tudorie Violeta PSD DA
274. Tudose Mihai PSD DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PNL DA
277. Udriște Gheorghe PNL DA
278. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel ALDE DA
281. Vainer Aurel Minoritati DA
282. Varga Lucia-Ana PNL DA
283. Varga Vasile PNL DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
286. Vladu Iulian PNL DA
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlădoiu Aurel PSD DA
289. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
297. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 17:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro