Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2015 > 16:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 martie 2015, ora 16:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 19/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82 din 25.10.2006 pentru recunoșterea meritelor personalului armatei participant la acțiuni militare și acordarea unor drepturi acestuia și urmașilor celui decedat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 138 78 7 14 15 25 18
- voturi pentru (DA):176 133 - 6 14 1 20 2
- voturi împotrivă (NU):103 3 77 1 - 6 3 13
- abțineri:15 2 - - - 8 2 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL NU
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - NU
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana - NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Ciurariu Florin PNL NU
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - NU
56. Costin Gheorghe PNL NU
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL NU
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL NU
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD Abținere
69. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrinescu Traian PNL NU
76. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
79. Dragomir Gheorghe PNL NU
80. Dragomir Maria - NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
85. Dumbrăvanu Paul - NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PNL NU
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
118. Guran Virgil - NU
119. Gurzău Adrian - DA
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
124. Holban Titi PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL NU
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
131. Ibram Iusein Minoritati NU
132. Ignat Miron Minoritati Abținere
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL NU
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat - DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
145. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
146. Lubanovici Mircea PNL NU
147. Lupu Mihai PNL NU
148. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
149. Manolescu Oana Minoritati Abținere
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL NU
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati NU
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Mihai Aurelian PNL NU
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mircovici Niculae Minoritati NU
164. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocioalcă Ion PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL -
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - NU
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Negruț Cornelia ALDE Abținere
177. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
178. Nicolae Alexandri PNL NU
179. Nicolae Florian PSD DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
181. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Orban Ludovic PNL NU
191. Oros Nechita-Adrian PNL NU
192. Palașcă Viorel ALDE NU
193. Palăr Ionel PNL NU
194. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Păun Nicolae Minoritati Abținere
197. Pârgaru Ion ALDE NU
198. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
199. Peia Ninel PSD DA
200. Petrea Dorin Silviu PSD DA
201. Petrescu Petre - Abținere
202. Petric Octavian PSD DA
203. Plumb Rovana PSD DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL NU
207. Popa Radu Mihai - Abținere
208. Popeangă Vasile PSD NU
209. Popescu Dan-Cristian PNL NU
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
212. Potor Călin PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
214. Răducanu Ion PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Constantin PSD DA
217. Rădulescu Romeo ALDE DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL NU
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Cristian-Constantin PNL NU
221. Roman Gheorghe PSD DA
222. Roman Ioan Sorin PSD DA
223. Roșca Lucreția PSD DA
224. Rotaru Răzvan - NU
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL NU
227. Secară Florin Mihail PSD NU
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
231. Simedru Dan Coriolan PNL NU
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati NU
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Stănișoară Mihai ALDE DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stoica Mihaela - NU
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surdu Raluca PNL NU
249. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șcheau Ion PNL NU
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL NU
254. Șova Lucian PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
258. Tabugan Ion PSD NU
259. Tararache Mihai - NU
260. Tămâian Ioan PNL NU
261. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
262. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
263. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
264. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
265. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
266. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
267. Tiuch Cătălin PSD DA
268. Toader Mircea-Nicu PNL NU
269. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
270. Tomac Eugen - NU
271. Traicu Rodin PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tudose Mihai PSD DA
274. Turcan Raluca PNL NU
275. Tușa Adriana Diana PNL NU
276. Udriște Gheorghe PNL NU
277. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
278. Uricec Eugen Constantin PSD DA
279. Ursărescu Dorinel ALDE DA
280. Vainer Aurel Minoritati Abținere
281. Varga Vasile PNL NU
282. Vasilică Radu Costin PSD DA
283. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
284. Vladu Iulian PNL NU
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
289. Vreme Valerian PSD DA
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
295. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro