Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2015 > 16:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 martie 2015, ora 16:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 28/2015 pentru modificarea și completarea Legii apelor nr.107/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:291 139 77 5 13 14 26 17
- voturi pentru (DA):286 139 75 5 13 13 25 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 - 2 - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE -
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel ALDE DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana - DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor ND DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Maria - DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul - DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Florin PSD DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
114. Guran Virgil - DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Gust Băloșin Florentin - Abținere
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati Abținere
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat - DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
155. Melinte Ion PSD DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Molnar Zsolt UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Movilă Petru - DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PSD DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Niculae Aurel PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Niță Constantin PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Paleologu Theodor PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Păun Nicolae Minoritati DA
193. Pârgaru Ion ALDE DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popeangă Vasile PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PNL DA
205. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo ALDE DA
212. Reuer Elena-Ramona PNL DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Cristian-Constantin PNL DA
215. Roman Gheorghe PSD DA
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Răzvan - DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PSD DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
225. Simedru Dan Coriolan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stanciu Anghel PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Stănișoară Mihai ALDE DA
235. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
236. Stoica Mihaela - DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Stroe Radu PSD DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surdu Raluca PNL DA
243. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șcheau Ion PNL DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tabugan Ion PSD DA
253. Tararache Mihai - DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
259. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Toader Mircea-Nicu PNL DA
262. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
263. Tomac Eugen - DA
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PNL DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
271. Udriște Gheorghe PNL DA
272. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Vainer Aurel Minoritati DA
276. Varga Lucia-Ana PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD DA
279. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
280. Vladu Iulian PNL DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlădoiu Aurel PSD DA
283. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
284. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
285. Vreme Valerian PSD DA
286. Vulpescu Ioan PSD DA
287. Weber Mihai PSD DA
288. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
289. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
291. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro