Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2015 > 16:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 martie 2015, ora 16:29

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 474/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.81/2000 privind certificarea încadrării vehiculelor înmatriculate sau înregistrate în normele tehnice privind siguranța circulației rutiere, protecția mediului și în categoria de folosință conform destinației, prin inspecția tehnică periodică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:294 139 75 8 13 15 26 18
- voturi pentru (DA):287 139 74 8 13 15 26 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:6 - 1 - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PSD DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - Abținere
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Cioată Cezar ALDE DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
68. Dima Toader PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Maria - DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul - NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
116. Guran Virgil - Abținere
117. Gurzău Adrian - DA
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mocioi Niculina PNL DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru - DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
181. Nicolicea Eugen PSD DA
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel ALDE DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Paleologu Theodor PNL DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Păun Nicolae Minoritati DA
197. Pârgaru Ion ALDE DA
198. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
199. Peia Ninel PSD DA
200. Petrea Dorin Silviu PSD DA
201. Petrescu Petre - DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Plumb Rovana PSD DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popa Radu Mihai - Abținere
208. Popeangă Vasile PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian PNL DA
210. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
211. Potor Călin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo ALDE DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Cristian-Constantin PNL DA
220. Roman Gheorghe PSD DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Răzvan - DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Secară Florin Mihail PSD DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stanciu Anghel PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stănișoară Mihai ALDE DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stoica Mihaela - DA
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Stroe Radu PSD DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surdu Raluca PNL DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tabugan Ion PSD DA
258. Tararache Mihai - DA
259. Tămâian Ioan PNL DA
260. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
265. Tiuch Cătălin PSD DA
266. Toader Mircea-Nicu PNL DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
268. Tomac Eugen - DA
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudorie Violeta PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Tușa Adriana Diana PNL DA
275. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
276. Udriște Gheorghe PNL DA
277. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
278. Uricec Eugen Constantin PSD DA
279. Ursărescu Dorinel ALDE DA
280. Vainer Aurel Minoritati DA
281. Varga Lucia-Ana PNL DA
282. Vasilică Radu Costin PSD DA
283. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
284. Vladu Iulian PNL DA
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vreme Valerian PSD DA
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro