Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Se supune votului alin (9) fără sintagma "politic"
PL 95/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.334/2006 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:130 56 44 3 10 7 7 3
- voturi pentru (DA):128 56 44 1 10 7 7 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Avram Marian PSD DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Benga Ioan PSD DA
7. Berci Vasile PNL DA
8. Bîrsășteanu Florică PSD DA
9. Bode Lucian Nicolae PNL DA
10. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
11. Boghicevici Claudia PNL DA
12. Bónis István UDMR DA
13. Borbély László UDMR DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Buican Cristian PNL DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Calotă Florică Ică ALDE DA
18. Canacheu Costică PNL DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Cherecheș Florica PNL DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciobanu Liliana - DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
27. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
28. Ciurariu Florin PNL DA
29. Cocei Erland PNL DA
30. Costin Gheorghe PNL DA
31. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Cristea Victor PSD DA
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
35. Daea Petre PSD DA
36. Deaconu Mihai ND DA
37. Delureanu Virgil PSD DA
38. Dima Toader PSD DA
39. Diniță Ion ALDE DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrinescu Traian PNL DA
43. Dolha Mircea PNL DA
44. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
45. Dragomir Viorel Marian PSD DA
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Emacu Gheorghe PSD DA
48. Eparu Ion PSD DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Fejér László-Ődőn UDMR DA
51. Frăticiu Gheorghe PSD DA
52. Galan Constantin ALDE DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Florin PSD DA
56. Gheorghe Tinel PNL DA
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
59. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
60. Grama Horia PSD DA
61. Grecea Maria PNL DA
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Guran Virgil - DA
64. Horga Vasile PNL DA
65. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Iordache Florin PSD DA
68. Itu Cornel PSD DA
69. Kereskényi Gábor UDMR DA
70. Khraibani Camelia PSD DA
71. Lubanovici Mircea PNL DA
72. Manolescu Oana Minoritati DA
73. Marcoci Vlad PSD DA
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Marin Gheorghe PSD DA
76. Marin Laura PSD DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
79. Mihai Aurelian PNL DA
80. Mihăilă Ioan PSD DA
81. Mîrza Gavril PSD DA
82. Moldovan Ioan ALDE DA
83. Molnar Zsolt UDMR DA
84. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
85. Munteanu Ioan PSD DA
86. Nazare Alexandru PNL DA
87. Neacșu Marian PSD DA
88. Negruț Cornelia ALDE DA
89. Nicoară Romeo Florin PNL DA
90. Nicolae Alexandri PNL DA
91. Niculescu Dumitru - DA
92. Nistor Laurențiu PSD DA
93. Niță Emil PSD DA
94. Nosa Iuliu PSD DA
95. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
96. Oltean Ioan PNL DA
97. Orban Ludovic PNL DA
98. Pambuccian Varujan Minoritati DA
99. Pană Adriana-Doina PSD DA
100. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
101. Peia Ninel PSD DA
102. Petric Octavian PSD DA
103. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
104. Popa Octavian-Marius PNL DA
105. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
106. Săpunaru Nini PNL DA
107. Scarlat George PNL DA
108. Seres Dénes UDMR DA
109. Simedru Dan Coriolan PNL DA
110. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
111. Stragea Sorin Constantin PSD DA
112. Stroe Radu PSD DA
113. Szabó Ödön UDMR DA
114. Șimon Gheorghe PSD DA
115. Șova Lucian PSD DA
116. Ștefan Viorel PSD DA
117. Tămâian Ioan PNL DA
118. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
119. Toader Mircea-Nicu PNL DA
120. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
121. Udriște Gheorghe PNL DA
122. Vainer Aurel Minoritati DA
123. Vladu Iulian PNL DA
124. Vlase Petru Gabriel PSD DA
125. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
126. Weber Mihai PSD DA
127. Zaharcu Neviser PSD DA
128. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
130. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro