Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 12:41

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 191/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:124 58 34 2 9 7 8 6
- voturi pentru (DA):60 4 34 2 9 6 1 4
- voturi împotrivă (NU):62 54 - - - - 7 1
- abțineri:2 - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Andea Petru PSD NU
4. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axente Ioan PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Bîrsășteanu Florică PSD NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Boghicevici Claudia PNL DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Buican Cristian PNL DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
16. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
17. Calotă Florică Ică ALDE NU
18. Canacheu Costică PNL DA
19. Călin Ion PSD NU
20. Cernea Remus-Florinel - DA
21. Ciobanu Gheorghe PSD NU
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
23. Ciuhodaru Tudor ND DA
24. Cocei Erland PNL DA
25. Costin Gheorghe PNL DA
26. Crăciunescu Grigore PNL DA
27. Cristian Horia PNL DA
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
29. Daea Petre PSD NU
30. Deaconu Mihai ND DA
31. Delureanu Virgil PSD NU
32. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
33. Doboș Anton PNL DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD NU
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dobrinescu Traian PNL DA
37. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
38. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
39. Dragomir Maria - DA
40. Dragomir Viorel Marian PSD NU
41. Dumitru Georgică ALDE DA
42. Eparu Ion PSD NU
43. Fejér László-Ődőn UDMR DA
44. Frăticiu Gheorghe PSD NU
45. Galan Constantin ALDE NU
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
48. Gheorghe Florin PSD DA
49. Gheorghe Tinel PNL DA
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Guran Virgil - DA
53. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
54. Harbuz Liviu PSD NU
55. Horga Vasile PNL DA
56. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
57. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
58. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
59. Intotero Natalia-Elena PSD NU
60. Ionescu Aurelian ALDE NU
61. Ionescu George PNL DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
64. Itu Cornel PSD NU
65. Kelemen Hunor UDMR DA
66. Kerekes Károly UDMR DA
67. Kereskényi Gábor UDMR DA
68. Khraibani Camelia PSD NU
69. Korodi Attila UDMR DA
70. Manolescu Oana Minoritati DA
71. Marica Petru-Sorin PSD NU
72. Marin Gheorghe PSD NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Melinte Ion PSD NU
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
76. Mihai Aurelian PNL DA
77. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
78. Mîrza Gavril PSD NU
79. Moldovan Ioan ALDE NU
80. Movilă Petru - Abținere
81. Muntean Mircia PSD NU
82. Nazare Alexandru PNL DA
83. Neacșu Marian PSD NU
84. Negruț Cornelia ALDE NU
85. Nichita Cristina PSD NU
86. Nicolae Florian PSD NU
87. Niculescu Dumitru - NU
88. Niță Emil PSD NU
89. Ochi Ion PSD NU
90. Orban Ludovic PNL DA
91. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
92. Petric Octavian PSD NU
93. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
94. Popa Octavian-Marius PNL DA
95. Popescu Dan-Cristian PNL DA
96. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
97. Răducanu Ion PSD NU
98. Reuer Elena-Ramona PNL DA
99. Roman Cristian-Constantin PNL DA
100. Roman Ioan Sorin PSD NU
101. Simedru Dan Coriolan PNL DA
102. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
103. Stan Ion PSD DA
104. Stanciu Anghel PSD DA
105. Stragea Sorin Constantin PSD NU
106. Stroe Radu PSD NU
107. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
108. Szabó Ödön UDMR DA
109. Șimon Gheorghe PSD NU
110. Ștefan Viorel PSD NU
111. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
112. Toader Mircea-Nicu PNL DA
113. Traicu Rodin PSD DA
114. Tudorie Violeta PSD NU
115. Tușa Adriana Diana PNL DA
116. Uricec Eugen Constantin PSD NU
117. Vainer Aurel Minoritati DA
118. Varga Lucia-Ana PNL DA
119. Vladu Iulian PNL DA
120. Vlădoiu Aurel PSD NU
121. Zaharcu Neviser PSD NU
122. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
123. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
124. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 12:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro