Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: AMR 4 numai referitor la lit. b
PL 191/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:125 69 30 2 9 8 3 4
- voturi pentru (DA):55 6 30 1 9 8 - 1
- voturi împotrivă (NU):67 62 - 1 - - 3 1
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Andea Petru PSD NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Avram Marian PSD NU
6. Axente Ioan PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benga Ioan PSD NU
12. Bîrsășteanu Florică PSD NU
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Boghicevici Claudia PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
20. Canacheu Costică PNL DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Cernea Remus-Florinel - DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
25. Ciobanu Gheorghe PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Ciuhodaru Tudor ND DA
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Crăciunescu Grigore PNL DA
31. Cristian Horia PNL DA
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Daea Petre PSD DA
34. Deaconu Mihai ND NU
35. Delureanu Virgil PSD NU
36. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
37. Doboș Anton PNL DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD NU
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrinescu Traian PNL DA
41. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
42. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
43. Dragomir Viorel Marian PSD NU
44. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
45. Eparu Ion PSD DA
46. Fejér László-Ődőn UDMR DA
47. Frăticiu Gheorghe PSD NU
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
50. Gheorghe Tinel PNL DA
51. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
52. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
53. Grama Horia PSD NU
54. Grecea Maria PNL DA
55. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
56. Harbuz Liviu PSD NU
57. Horga Vasile PNL DA
58. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
59. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
60. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ionescu Aurelian ALDE NU
63. Ionescu George PNL DA
64. Iordache Florin PSD NU
65. Kelemen Hunor UDMR DA
66. Kerekes Károly UDMR DA
67. Kereskényi Gábor UDMR DA
68. Khraibani Camelia PSD NU
69. Longher Ghervazen Minoritati DA
70. Manolescu Oana Minoritati DA
71. Marcoci Vlad PSD NU
72. Marica Petru-Sorin PSD NU
73. Marin Gheorghe PSD NU
74. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
76. Mîrza Gavril PSD NU
77. Molnar Zsolt UDMR DA
78. Muntean Mircia PSD NU
79. Munteanu Ioan PSD NU
80. Neacșu Marian PSD NU
81. Negruț Cornelia ALDE NU
82. Nichita Cristina PSD NU
83. Nicolae Florian PSD NU
84. Niculescu Dumitru - NU
85. Nistor Laurențiu PSD NU
86. Niță Emil PSD NU
87. Ochi Ion PSD NU
88. Orban Ludovic PNL DA
89. Pană Adriana-Doina PSD NU
90. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
91. Petric Octavian PSD NU
92. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
93. Popa Octavian-Marius PNL DA
94. Popa Radu Mihai - Abținere
95. Popeangă Vasile PSD DA
96. Popescu Dan-Cristian PNL DA
97. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
98. Răducanu Ion PSD NU
99. Reuer Elena-Ramona PNL DA
100. Roman Ioan Sorin PSD NU
101. Simedru Dan Coriolan PNL DA
102. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
103. Stan Ion PSD DA
104. Stanciu Anghel PSD DA
105. Stragea Sorin Constantin PSD NU
106. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
107. Szabó Ödön UDMR DA
108. Șimon Gheorghe PSD NU
109. Șoptică Costel PNL DA
110. Șova Lucian PSD NU
111. Ștefan Viorel PSD NU
112. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
113. Traicu Rodin PSD NU
114. Tușa Adriana Diana PNL DA
115. Uricec Eugen Constantin PSD NU
116. Vainer Aurel Minoritati DA
117. Varga Lucia-Ana PNL DA
118. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD -
119. Vladu Iulian PNL DA
120. Vlădoiu Aurel PSD NU
121. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
122. Zaharcu Neviser PSD NU
123. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
125. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 1:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro