Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: AMA 57 menținere text Senat
PL 191/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:131 73 32 2 9 8 3 4
- voturi pentru (DA):51 1 32 1 9 7 - 1
- voturi împotrivă (NU):74 70 - - - - 3 1
- abțineri:6 2 - 1 - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Andea Petru PSD NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Avram Marian PSD NU
6. Axente Ioan PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Baltă Mihai PSD NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benga Ioan PSD NU
12. Bîrsășteanu Florică PSD NU
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Boghicevici Claudia PNL DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
20. Canacheu Costică PNL DA
21. Călin Ion PSD NU
22. Cernea Remus-Florinel - DA
23. Chebac Eugen PSD NU
24. Cherecheș Florica PNL DA
25. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
26. Ciobanu Gheorghe PSD NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Ciuhodaru Tudor ND DA
29. Cocei Erland PNL DA
30. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
31. Costin Gheorghe PNL DA
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Cristian Horia PNL DA
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
35. Daea Petre PSD NU
36. Deaconu Mihai ND Abținere
37. Delureanu Virgil PSD NU
38. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
39. Doboș Anton PNL DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrinescu Traian PNL DA
43. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
44. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
45. Dragomir Viorel Marian PSD NU
46. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
47. Eparu Ion PSD NU
48. Fejér László-Ődőn UDMR DA
49. Frăticiu Gheorghe PSD NU
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
52. Gheorghe Tinel PNL DA
53. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
54. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
55. Grecea Maria PNL DA
56. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
57. Harbuz Liviu PSD NU
58. Horga Vasile PNL DA
59. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
60. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
61. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
62. Intotero Natalia-Elena PSD NU
63. Ionescu Aurelian ALDE NU
64. Ionescu George PNL DA
65. Iordache Florin PSD NU
66. Itu Cornel PSD NU
67. Kelemen Hunor UDMR DA
68. Kerekes Károly UDMR DA
69. Kereskényi Gábor UDMR DA
70. Khraibani Camelia PSD NU
71. Longher Ghervazen Minoritati DA
72. Manolescu Oana Minoritati DA
73. Marcoci Vlad PSD NU
74. Marica Petru-Sorin PSD NU
75. Marin Gheorghe PSD NU
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
78. Mihai Aurelian PNL DA
79. Mîrza Gavril PSD NU
80. Molnar Zsolt UDMR DA
81. Muntean Mircia PSD NU
82. Munteanu Ioan PSD NU
83. Neacșu Marian PSD NU
84. Negruț Cornelia ALDE NU
85. Nichita Cristina PSD NU
86. Nicolae Florian PSD NU
87. Niculescu Dumitru - NU
88. Nistor Laurențiu PSD NU
89. Niță Emil PSD NU
90. Ochi Ion PSD NU
91. Orban Ludovic PNL DA
92. Pană Adriana-Doina PSD NU
93. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
94. Petric Octavian PSD NU
95. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
96. Popa Octavian-Marius PNL DA
97. Popa Radu Mihai - Abținere
98. Popeangă Vasile PSD NU
99. Popescu Dan-Cristian PNL DA
100. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
101. Răducanu Ion PSD NU
102. Reuer Elena-Ramona PNL DA
103. Roman Gheorghe PSD NU
104. Roman Ioan Sorin PSD NU
105. Simedru Dan Coriolan PNL DA
106. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
107. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
108. Stan Ion PSD DA
109. Stanciu Anghel PSD Abținere
110. Stragea Sorin Constantin PSD NU
111. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
112. Szabó Ödön UDMR DA
113. Șimon Gheorghe PSD NU
114. Șoptică Costel PNL DA
115. Șova Lucian PSD NU
116. Ștefan Viorel PSD NU
117. Tabugan Ion PSD NU
118. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
119. Traicu Rodin PSD NU
120. Tușa Adriana Diana PNL DA
121. Uricec Eugen Constantin PSD NU
122. Vainer Aurel Minoritati DA
123. Varga Lucia-Ana PNL DA
124. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
125. Vladu Iulian PNL DA
126. Vlădoiu Aurel PSD NU
127. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
128. Zaharcu Neviser PSD NU
129. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
131. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 19:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro