Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 14:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 14:31

Subiect vot: PLx 576/2014 amr.1
PL 576/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.44/2014 pentru reglementarea unor măsuri privind recuperarea debitelor pentru beneficiile de asistență socială, precum și pentru modificarea art.101 din Legea nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:140 81 32 3 2 7 11 4
- voturi pentru (DA):38 - 32 3 - - - 3
- voturi împotrivă (NU):100 81 - - 1 6 11 1
- abțineri:2 - - - 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Avram Marian PSD NU
7. Axente Ioan PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Baltă Mihai PSD NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD NU
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Ioan PSD NU
16. Bîrsășteanu Florică PSD NU
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Călin Ion PSD NU
26. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
27. Cioată Cezar ALDE NU
28. Ciobanu Gheorghe PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
31. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
32. Ciuhodaru Tudor ND DA
33. Costin Gheorghe PNL DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Cristea Victor PSD NU
36. Cristian Horia PNL DA
37. Daea Petre PSD NU
38. Deaconu Mihai ND DA
39. Delureanu Virgil PSD NU
40. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
41. Dima Toader PSD NU
42. Diniță Ion ALDE NU
43. Dîrzu Ioan PSD NU
44. Dobre Mircea-Titus PSD NU
45. Dobre Victor Paul PNL DA
46. Dobrinescu Traian PNL DA
47. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
48. Dragomir Viorel Marian PSD NU
49. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
51. Emacu Gheorghe PSD NU
52. Frăticiu Gheorghe PSD NU
53. Galan Constantin ALDE NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gheorghe Florin PSD NU
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
59. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
60. Grama Horia PSD NU
61. Grecea Maria PNL DA
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Guran Virgil - DA
64. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
65. Harbuz Liviu PSD NU
66. Holban Titi PSD NU
67. Hulea Ioan PSD NU
68. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
69. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
70. Iane Daniel PNL DA
71. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
72. Intotero Natalia-Elena PSD NU
73. Ionescu Aurelian ALDE NU
74. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
75. Itu Cornel PSD NU
76. Kerekes Károly UDMR Abținere
77. Khraibani Camelia PSD NU
78. Marcoci Vlad PSD NU
79. Marcu Viorica PNL DA
80. Marica Petru-Sorin PSD NU
81. Marin Gheorghe PSD NU
82. Marin Laura PSD NU
83. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
84. Melinte Ion PSD NU
85. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
86. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
87. Mîrza Gavril PSD NU
88. Mocioi Niculina PNL DA
89. Moldovan Ioan ALDE NU
90. Munteanu Ioan PSD NU
91. Nassar Rodica PSD NU
92. Neacșu Marian PSD NU
93. Negruț Cornelia ALDE NU
94. Nicolae Alexandri PNL DA
95. Nicolae Florian PSD NU
96. Niculae Aurel PSD NU
97. Niculescu Dumitru - NU
98. Niță Emil PSD NU
99. Nosa Iuliu PSD NU
100. Ochi Ion PSD NU
101. Pambuccian Varujan Minoritati NU
102. Pană Adriana-Doina PSD NU
103. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
104. Petric Octavian PSD NU
105. Popa Radu Mihai - DA
106. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
107. Potor Călin PSD NU
108. Pușcaș Iacob PSD NU
109. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
110. Roman Cristian-Constantin PNL DA
111. Roman Ioan Sorin PSD NU
112. Roșca Lucreția PSD NU
113. Rotaru Răzvan - DA
114. Scarlat George PNL DA
115. Secară Florin Mihail PNL DA
116. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
117. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
118. Stan Ioan PSD NU
119. Stănescu Alexandru PSD NU
120. Stragea Sorin Constantin PSD NU
121. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
122. Șimon Gheorghe PSD NU
123. Șoptică Costel PNL DA
124. Ștefan Viorel PSD NU
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Tabugan Ion PSD NU
127. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
128. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
129. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
130. Tiuch Cătălin PSD NU
131. Uricec Eugen Constantin PSD NU
132. Ursărescu Dorinel ALDE NU
133. Varga Lucia-Ana PNL DA
134. Varga Vasile PNL DA
135. Vlase Petru Gabriel PSD NU
136. Vlădoiu Aurel PSD NU
137. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
138. Zaharcu Neviser PSD NU
139. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 20:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro