Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 191/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:298 144 85 6 12 14 23 14
- voturi pentru (DA):203 143 4 5 12 13 23 3
- voturi împotrivă (NU):6 - 5 1 - - - -
- abțineri:88 1 76 - - 1 - 10
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL Abținere
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL Abținere
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL Abținere
41. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - Abținere
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL Abținere
48. Chiriță Dumitru - -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana - Abținere
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Cocei Erland PNL Abținere
61. Codîrlă Liviu PSD DA
62. Comșa Cornel-George - Abținere
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
64. Costin Gheorghe PNL Abținere
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL Abținere
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL Abținere
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL Abținere
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dobrinescu Traian PNL Abținere
84. Dolha Mircea PNL Abținere
85. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
88. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
89. Dragomir Maria - DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul - Abținere
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL Abținere
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL Abținere
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
120. Guran Virgil - Abținere
121. Gust Băloșin Florentin - Abținere
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL Abținere
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL Abținere
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PNL Abținere
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat - DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL Abținere
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL Abținere
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Mazilu Constantin PSD DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Mihai Aurelian PNL Abținere
162. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioalcă Ion PSD DA
169. Mocioi Niculina PNL Abținere
170. Moisii Constantin PSD DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - Abținere
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Niculae Aurel PSD DA
189. Niculescu Dumitru - DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL Abținere
199. Orban Ludovic PNL Abținere
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL Abținere
202. Paleologu Theodor PNL Abținere
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Pană Adriana-Doina PSD DA
205. Păun Nicolae Minoritati DA
206. Pârgaru Ion ALDE DA
207. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
219. Potor Călin PSD DA
220. Preda Cezar-Florin PNL NU
221. Pușcaș Iacob PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo ALDE DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
235. Săpunaru Nini PNL Abținere
236. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
237. Scarlat George PNL Abținere
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
239. Secară Florin Mihail PNL Abținere
240. Seres Dénes UDMR DA
241. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Radu PSD DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Surdu Raluca PNL Abținere
255. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL Abținere
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL Abținere
264. Tămâian Ioan PNL Abținere
265. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
272. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
273. Tomac Eugen - Abținere
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tudorie Violeta PSD DA
277. Turcan Raluca PNL NU
278. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
280. Udriște Gheorghe PNL Abținere
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
285. Varga Vasile PNL Abținere
286. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
287. Vladu Iulian PNL NU
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlădoiu Aurel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
292. Vreme Valerian PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
298. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 16:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro