Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:25

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 576/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.44/2014 pentru reglementarea unor măsuri privind recuperarea debitelor pentru beneficiile de asistență socială, precum și pentru modificarea art.101 din Legea nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 145 81 7 12 12 22 16
- voturi pentru (DA):197 144 1 6 12 11 21 2
- voturi împotrivă (NU):82 - 77 - - - - 5
- abțineri:12 - 3 1 - - 1 7
- nu au votat:4 1 - - - 1 - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL NU
42. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - NU
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Chiriță Dumitru - -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana - Abținere
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Cocei Erland PNL NU
61. Codîrlă Liviu PSD DA
62. Comșa Cornel-George - Abținere
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD -
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL NU
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dobrinescu Traian PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
87. Dragomir Gheorghe PNL NU
88. Dragomir Maria - Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - Abținere
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE Abținere
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL NU
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL NU
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PNL NU
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
119. Guran Virgil - Abținere
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Horga Vasile PNL NU
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL NU
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PNL NU
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat - DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL NU
145. Lupu Mihai PNL NU
146. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
147. Manolache Marius PSD DA
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Viorica PNL NU
151. Marian Ion Cristinel ND DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati -
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Mihai Aurelian PNL NU
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL NU
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - NU
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL NU
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
187. Niculae Aurel PSD DA
188. Niculescu Dumitru - DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Constantin PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL Abținere
199. Orban Ludovic PNL NU
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL NU
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Păun Nicolae Minoritati DA
205. Pârgaru Ion ALDE DA
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petrescu Petre - NU
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL NU
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PNL NU
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
219. Potor Călin PSD DA
220. Preda Cezar-Florin PNL NU
221. Pușcaș Iacob PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo ALDE DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL NU
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL NU
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Rotaru Răzvan - NU
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
236. Săpunaru Nini PNL NU
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
238. Scarlat George PNL NU
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
240. Secară Florin Mihail PNL NU
241. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL NU
243. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
244. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Radu PSD DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Surdu Raluca PNL NU
255. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
260. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
261. Tararache Mihai PNL NU
262. Tămâian Ioan PNL NU
263. Tănase Răzvan-Ionuț - -
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PNL NU
270. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
271. Tomac Eugen - NU
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Turcan Raluca PNL NU
276. Tușa Adriana Diana PNL NU
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
278. Udriște Gheorghe PNL NU
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Vainer Aurel Minoritati DA
281. Varga Vasile PNL NU
282. Vasilică Radu Costin PSD DA
283. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
284. Vladu Iulian PNL Abținere
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlădoiu Aurel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
289. Vreme Valerian PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zaharcu Neviser PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro