Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 20/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvenului nr.68/2014 privind modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 146 81 7 11 14 22 16
- voturi pentru (DA):195 143 - 6 11 12 21 2
- voturi împotrivă (NU):86 - 79 1 - 1 - 5
- abțineri:13 1 2 - - 1 1 8
- nu au votat:3 2 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD -
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL NU
41. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Chiriță Dumitru - -
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana - Abținere
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Cocei Erland PNL NU
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - Abținere
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL NU
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL NU
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrinescu Traian PNL NU
83. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Maria - Abținere
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
92. Dumbrăvanu Paul - Abținere
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PNL NU
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
118. Guran Virgil - Abținere
119. Gust Băloșin Florentin - Abținere
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Horga Vasile PNL NU
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL NU
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PNL NU
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Iriza Scarlat - DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL NU
145. Lupu Mihai PNL NU
146. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
147. Manolache Marius PSD DA
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Viorica PNL NU
151. Marian Ion Cristinel ND DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Mihai Aurelian PNL NU
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL NU
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru - NU
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL NU
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
187. Niculae Aurel PSD DA
188. Niculescu Dumitru - DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Constantin PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL NU
199. Orban Ludovic PNL NU
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL NU
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Păun Nicolae Minoritati NU
205. Pârgaru Ion ALDE DA
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petrescu Petre - NU
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL NU
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PNL NU
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
220. Potor Călin PSD DA
221. Preda Cezar-Florin PNL NU
222. Pușcaș Iacob PSD DA
223. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo ALDE DA
228. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
229. Reuer Elena-Ramona PNL NU
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL NU
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Roman Ioan Sorin PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Rotaru Răzvan - NU
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
237. Săpunaru Nini PNL NU
238. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
239. Scarlat George PNL NU
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
241. Secară Florin Mihail PNL NU
242. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
243. Simedru Dan Coriolan PNL NU
244. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD -
250. Stănescu Alexandru PSD DA
251. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Radu PSD DA
254. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
255. Surdu Raluca PNL NU
256. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
261. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
262. Tararache Mihai PNL NU
263. Tămâian Ioan PNL NU
264. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL NU
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Tomac Eugen - NU
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Turcan Raluca PNL NU
277. Tușa Adriana Diana PNL NU
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
279. Udriște Gheorghe PNL NU
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Ursărescu Dorinel ALDE DA
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Varga Vasile PNL NU
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
286. Vladu Iulian PNL NU
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlădoiu Aurel PSD DA
289. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
297. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro