Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:33

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 7/2015 pentru modificarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 147 80 7 10 14 22 16
- voturi pentru (DA):285 146 78 6 10 10 22 13
- voturi împotrivă (NU):6 - 2 1 - 3 - -
- abțineri:3 - - - - 1 - 2
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Chiriță Dumitru - -
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Diniță Ion ALDE DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
118. Guran Virgil - DA
119. Gust Băloșin Florentin - Abținere
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Horga Vasile PNL DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcoci Vlad PSD DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Marocico Ion Minoritati NU
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Mazilu Constantin PSD DA
157. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
158. Melinte Ion PSD DA
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocioalcă Ion PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moisii Constantin PSD DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Movilă Petru - DA
175. Muntean Mircia PSD DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru - DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PNL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Pană Adriana-Doina PSD DA
203. Păun Nicolae Minoritati DA
204. Pârgaru Ion ALDE DA
205. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petrescu Petre - DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PNL DA
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
219. Potor Călin PSD DA
220. Preda Cezar-Florin PNL DA
221. Pușcaș Iacob PSD DA
222. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
223. Răducanu Ion PSD DA
224. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
225. Rădulescu Constantin PSD DA
226. Rădulescu Romeo ALDE DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL DA
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL DA
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Rotaru Răzvan - DA
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
236. Săpunaru Nini PNL DA
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
240. Secară Florin Mihail PNL DA
241. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati NU
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Radu PSD DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Ștefănescu Elena Cătălina PSD -
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
261. Tararache Mihai PNL DA
262. Tămâian Ioan PNL DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Toader Mircea-Nicu PNL DA
270. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
271. Tomac Eugen - Abținere
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PNL DA
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
278. Udriște Gheorghe PNL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel ALDE DA
281. Vainer Aurel Minoritati DA
282. Varga Vasile PNL DA
283. Vasilică Radu Costin PSD DA
284. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
285. Vladu Iulian PNL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlădoiu Aurel PSD DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
289. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
290. Vreme Valerian PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zaharcu Neviser PSD DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
296. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro