Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2015 > 11:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 martie 2015, ora 11:12

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PHC 25/2015 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:177 79 61 2 10 6 12 7
- voturi pentru (DA):101 79 - - 1 6 12 3
- voturi împotrivă (NU):64 - 60 2 - - - 2
- abțineri:12 - 1 - 9 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Avram Marian PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Ioan PSD DA
13. Berci Vasile PNL NU
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL NU
16. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
17. Boghicevici Claudia PNL NU
18. Borbély László UDMR Abținere
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Calimente Mihăiță PNL NU
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Canacheu Costică PNL NU
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Florica PNL NU
26. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
27. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
28. Cioată Cezar ALDE DA
29. Ciobanu Gheorghe PSD DA
30. Ciobanu Liliana - Abținere
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor ND NU
33. Ciurariu Florin PNL NU
34. Cocei Erland PNL NU
35. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
36. Costin Gheorghe PNL NU
37. Covaci Dorel PSD DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
39. Crăciunescu Grigore PNL NU
40. Cristea Victor PSD DA
41. Cristian Horia PNL NU
42. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
43. Culețu Dănuț PNL NU
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Daea Petre PSD DA
46. Dascălu Constantin PNL NU
47. Delureanu Virgil PSD DA
48. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
49. Dima Toader PSD DA
50. Dîrzu Ioan PSD DA
51. Doboș Anton PNL NU
52. Dobre Victor Paul PNL NU
53. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
54. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
55. Dragomir Gheorghe PNL NU
56. Dragomir Maria - DA
57. Dragomir Viorel Marian PSD DA
58. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
59. Emacu Gheorghe PSD DA
60. Eparu Ion PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
63. Florea Daniel PSD DA
64. Fonta Nuțu PSD DA
65. Frăticiu Gheorghe PSD DA
66. Galan Constantin ALDE DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gheorghe Florin PSD DA
69. Gheorghe Tinel PNL NU
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
72. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
73. Grama Horia PSD DA
74. Grecea Maria PNL Abținere
75. Guran Virgil - Abținere
76. Gurzău Adrian - NU
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
79. Holban Titi PSD DA
80. Horga Vasile PNL NU
81. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
82. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
83. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Intotero Natalia-Elena PSD DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
90. Khraibani Camelia PSD DA
91. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
92. Lubanovici Mircea PNL NU
93. Lupu Mihai PNL NU
94. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
95. Máté András-Levente UDMR Abținere
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
97. Mihai Aurelian PNL NU
98. Mihăilă Ioan PSD DA
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Mircovici Niculae Minoritati DA
101. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
102. Mocioi Niculina PNL NU
103. Moldovan Ioan ALDE DA
104. Moldovan Iosif UDMR Abținere
105. Molnar Zsolt UDMR Abținere
106. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
107. Movilă Petru - NU
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Nassar Rodica PSD DA
110. Neacșu Marian PSD DA
111. Necula Cosmin PSD DA
112. Negruț Clement ND NU
113. Negruț Cornelia ALDE DA
114. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
115. Nichita Cristina PSD DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL NU
117. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
118. Niculae Aurel PSD DA
119. Niculescu Dumitru - DA
120. Nistor Laurențiu PSD DA
121. Nistor Marioara PSD DA
122. Niță Emil PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Oltean Ioan PNL NU
125. Orban Ludovic PNL NU
126. Oros Nechita-Adrian PNL NU
127. Palașcă Viorel ALDE DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati DA
129. Pană Adriana-Doina PSD DA
130. Pardău Dumitru PNL NU
131. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
132. Petrea Dorin Silviu PSD DA
133. Petric Octavian PSD DA
134. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
135. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
136. Preda Cezar-Florin PNL NU
137. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
138. Răducanu Ion PSD DA
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
140. Rădulescu Romeo ALDE DA
141. Rățoi Neculai PSD DA
142. Roman Cristian-Constantin PNL NU
143. Săpunaru Nini PNL NU
144. Scarlat George PNL NU
145. Secară Florin Mihail PNL NU
146. Seres Dénes UDMR Abținere
147. Simedru Dan Coriolan PNL NU
148. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
149. Solomon Adrian PSD DA
150. Stănescu Alexandru PSD DA
151. Stragea Sorin Constantin PSD DA
152. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
153. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
154. Șimon Gheorghe PSD DA
155. Șoptică Costel PNL NU
156. Ștefan Viorel PSD DA
157. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
158. Tararache Mihai PNL NU
159. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
160. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
161. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
162. Toader Mircea-Nicu PNL NU
163. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
164. Traicu Rodin PSD DA
165. Tudorache Daniel PSD DA
166. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
167. Udriște Gheorghe PNL NU
168. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
169. Uricec Eugen Constantin PSD DA
170. Varga Vasile PNL NU
171. Vladu Iulian PNL NU
172. Vlădoiu Aurel PSD DA
173. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
174. Weber Mihai PSD DA
175. Zaharcu Neviser PSD DA
176. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
177. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 15:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro