Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2015 > 15:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 martie 2015, ora 15:44

Subiect vot: Nr. crt. 84 din PHCD în forma propusă de comisie
PHC 25/2015 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:219 98 68 6 12 7 17 11
- voturi pentru (DA):130 97 1 5 - 7 17 3
- voturi împotrivă (NU):86 1 66 1 12 - - 6
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Borbély László UDMR NU
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL NU
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL NU
32. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - NU
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Ciobanu Gheorghe PSD DA
40. Ciobanu Liliana - Abținere
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciurariu Florin PNL NU
43. Cocei Erland PNL NU
44. Codîrlă Liviu PSD DA
45. Comșa Cornel-George - NU
46. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
47. Costin Gheorghe PNL NU
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Cristea Aurelia PSD DA
51. Cristea Victor PSD DA
52. Cristian Horia PNL NU
53. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dalca Ștefan-Petru ND DA
56. Dascălu Constantin PNL NU
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Dima Toader PSD DA
59. Diniță Ion ALDE DA
60. Doboș Anton PNL NU
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL NU
63. Dobrinescu Traian PNL NU
64. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
65. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
66. Dragomir Gheorghe PNL NU
67. Dragomir Maria - Abținere
68. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
69. Dumbrăvanu Paul - NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Georgică ALDE DA
72. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
73. Emacu Gheorghe PSD DA
74. Enache Marian PSD DA
75. Eparu Ion PSD DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR NU
77. Fejér László-Ődőn UDMR NU
78. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Fonta Nuțu PSD DA
82. Frăticiu Gheorghe PSD DA
83. Galan Constantin ALDE DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gheorghe Florin PSD DA
86. Gheorghe Tinel PNL NU
87. Ghiveciu Marian PSD DA
88. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
89. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
90. Grama Horia PSD DA
91. Grecea Maria PNL NU
92. Guran Virgil - NU
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
94. Harbuz Liviu PSD DA
95. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
96. Horga Vasile PNL NU
97. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
98. Iane Daniel PNL NU
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ionescu Aurelian ALDE DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
103. Iriza Scarlat - DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Kereskényi Gábor UDMR NU
106. Khraibani Camelia PSD DA
107. Korodi Attila UDMR NU
108. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
109. Lubanovici Mircea PNL NU
110. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
111. Marcu Viorica PNL NU
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Marin Laura PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Máté András-Levente UDMR NU
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Melinte Ion PSD DA
118. Mihai Aurelian PNL NU
119. Mihăilă Ioan PSD DA
120. Militaru Lucian PNL NU
121. Mincă Liliana ND DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
124. Mitrea Manuela PSD DA
125. Mocioi Niculina PNL NU
126. Moldovan Ioan ALDE DA
127. Moldovan Iosif UDMR NU
128. Molnar Zsolt UDMR NU
129. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
130. Muntean Mircia PSD DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Neacșu Marian PSD DA
134. Negruț Clement ND NU
135. Negruț Cornelia ALDE DA
136. Nichita Cristina PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL NU
138. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
139. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
140. Niculescu Dumitru - DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Nistor Marioara PSD DA
143. Niță Emil PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Ochi Ion PSD DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL NU
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Pardău Dumitru PNL NU
150. Păun Nicolae Minoritati DA
151. Pârgaru Ion ALDE DA
152. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
153. Peia Ninel PSD DA
154. Petrea Dorin Silviu PSD DA
155. Petrescu Petre - NU
156. Petric Octavian PSD DA
157. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
158. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
159. Pop Georgian PSD DA
160. Popa Octavian-Marius PNL NU
161. Popeangă Vasile PSD DA
162. Popescu Dan-Cristian PNL NU
163. Potor Călin PSD DA
164. Preda Cezar-Florin PNL NU
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Romeo ALDE DA
167. Rățoi Neculai PSD DA
168. Roman Cristian-Constantin PNL NU
169. Roman Gheorghe PSD DA
170. Roman Victor PSD DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Răzvan - NU
173. Săpunaru Nini PNL NU
174. Scarlat George PNL NU
175. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
176. Secară Florin Mihail PNL NU
177. Seres Dénes UDMR NU
178. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Stan Ion PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD NU
182. Stanciu Zisu PSD DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Stragea Sorin Constantin PSD DA
185. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
186. Stroe Radu PSD DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
189. Szabó Ödön UDMR NU
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șoptică Costel PNL NU
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
194. Tămâian Ioan PNL NU
195. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
196. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
197. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
198. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
199. Traicu Rodin PSD DA
200. Tudorache Daniel PSD DA
201. Tudorie Violeta PSD DA
202. Turcan Raluca PNL NU
203. Tușa Adriana Diana PNL NU
204. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
205. Udriște Gheorghe PNL NU
206. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
207. Uricec Eugen Constantin PSD DA
208. Ursărescu Dorinel ALDE DA
209. Varga Lucia-Ana PNL NU
210. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
211. Vladu Iulian PNL NU
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Vlădoiu Aurel PSD DA
214. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Zaharcu Neviser PSD DA
217. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
218. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
219. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 0:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro