Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2015 > 16:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 martie 2015, ora 16:39

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 138/2015 pentru modificarea art.4 alin.(2) din Legea nr.226/2011 privind reparațiile morale și materiale pentru fostele cadre militare active, îndepărtate abuziv din armată în perioada 23 august 1944-31 decembrie 1961
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:289 142 80 8 10 10 23 16
- voturi pentru (DA):280 142 80 7 2 10 23 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:8 - - - 8 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR Abținere
9. Anton Marin - DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Borbély László UDMR Abținere
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
103. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Fonta Nuțu PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
122. Guran Virgil - DA
123. Gust Băloșin Florentin - DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat - DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR Abținere
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Lubanovici Mircea PNL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Máté András-Levente UDMR Abținere
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR Abținere
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - DA
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PNL DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Clement ND DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru - DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Ochi Ion PSD DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Oros Nechita-Adrian PNL DA
195. Palașcă Viorel ALDE DA
196. Paleologu Theodor PNL DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pană Adriana-Doina PSD DA
199. Pardău Dumitru PNL DA
200. Pârgaru Ion ALDE DA
201. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
202. Peia Ninel PSD DA
203. Petrea Dorin Silviu PSD DA
204. Petrescu Petre - DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
207. Plumb Rovana PSD DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Pop Georgian PSD DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
215. Potor Călin PSD DA
216. Preda Cezar-Florin PNL DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo ALDE DA
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Lucreția PSD DA
229. Rotaru Răzvan - DA
230. Săpunaru Nini PNL DA
231. Scarlat George PNL DA
232. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
233. Secară Florin Mihail PNL DA
234. Sefer Cristian-George PSD DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
237. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
238. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
239. Solomon Adrian PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stănișoară Mihai ALDE DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Stroe Radu PSD DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
251. Șcheau Ion PNL DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
262. Toader Mircea-Nicu PNL DA
263. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PNL DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Vainer Aurel Minoritati DA
276. Varga Lucia-Ana PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD DA
279. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
280. Vladu Iulian PNL DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlădoiu Aurel PSD DA
283. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 23:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro