Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2015 > 16:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 martie 2015, ora 16:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 25/2015 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 141 85 9 13 11 24 16
- voturi pentru (DA):186 138 3 6 - 11 23 5
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 2 - - - 1
- abțineri:108 2 81 1 13 - 1 10
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR Abținere
9. Anton Marin - DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL Abținere
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL Abținere
29. Borbély László UDMR Abținere
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL Abținere
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL Abținere
39. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL Abținere
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - Abținere
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL Abținere
57. Cocei Erland PNL Abținere
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
61. Costin Gheorghe PNL Abținere
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL Abținere
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND DA
71. Dascălu Constantin PNL Abținere
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL Abținere
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL Abținere
82. Dobrinescu Traian PNL Abținere
83. Dolha Mircea PNL Abținere
84. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
87. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
88. Dragomir Maria - Abținere
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - Abținere
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
103. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Fonta Nuțu PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PNL Abținere
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiveciu Marian PSD Abținere
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL Abținere
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
122. Guran Virgil - Abținere
123. Gust Băloșin Florentin - Abținere
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL Abținere
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL Abținere
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat - DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR Abținere
145. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
146. Lubanovici Mircea PNL Abținere
147. Lupu Mihai PNL Abținere
148. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
149. Manolache Marius PSD DA
150. Marcu Viorica PNL Abținere
151. Marian Ion Cristinel ND DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
155. Máté András-Levente UDMR Abținere
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL Abținere
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PNL Abținere
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL Abținere
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR Abținere
173. Molnar Zsolt UDMR Abținere
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru - DA
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PNL Abținere
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Clement ND Abținere
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
188. Nicolae Alexandri PNL Abținere
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Dumitru - DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Orban Ludovic PNL Abținere
199. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Paleologu Theodor PNL Abținere
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Pardău Dumitru PNL Abținere
205. Pârgaru Ion ALDE DA
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petrescu Petre - Abținere
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
212. Plumb Rovana PSD DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Pop Georgian PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
217. Popeangă Vasile PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
219. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
220. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
223. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo ALDE Abținere
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Rizea Cristian PSD DA
231. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
232. Roman Gheorghe PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Rotaru Răzvan - Abținere
236. Săpunaru Nini PNL NU
237. Scarlat George PNL Abținere
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
239. Secară Florin Mihail PNL Abținere
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR Abținere
242. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
243. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
244. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD -
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Stănișoară Mihai ALDE DA
251. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
254. Stroe Radu PSD DA
255. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
258. Szabó Ödön UDMR Abținere
259. Șcheau Ion PNL Abținere
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL Abținere
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
265. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
266. Tămâian Ioan PNL Abținere
267. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
271. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
272. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
281. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
286. Varga Vasile PNL Abținere
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
289. Vladu Iulian PNL Abținere
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
299. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro