Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 16:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 16:22

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:211 106 61 7 7 13 10 7
- voturi pentru (DA):198 102 54 7 6 13 9 7
- voturi împotrivă (NU):8 2 5 - - - 1 -
- abțineri:4 2 2 - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Blănariu Valentin - DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL Abținere
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD NU
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Codîrlă Liviu PSD DA
46. Comșa Cornel-George - DA
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Daea Petre PSD DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Mircea PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Viorel Marian PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
75. Enache Marian PSD DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian ALDE DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Geantă Florian Daniel ND DA
82. Gheorghe Florin PSD DA
83. Gheorghe Tinel PNL NU
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
86. Grecea Maria PNL DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
90. Gurzău Adrian ND DA
91. Gust Băloșin Florentin - DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
93. Harbuz Liviu PSD DA
94. Holban Titi PSD DA
95. Hulea Ioan PSD DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ionescu George PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iriza Scarlat - DA
102. Kereskényi Gábor UDMR DA
103. Khraibani Camelia PSD DA
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Lupu Mihai PNL Abținere
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Marcoci Vlad PSD DA
110. Marcu Viorica PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR -
113. Melinte Ion PSD DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Mihai Aurelian PNL DA
116. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
117. Militaru Lucian PNL DA
118. Mincă Liliana ND DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
121. Mocanu Adrian PSD DA
122. Mocioi Niculina PNL DA
123. Molnar Zsolt UDMR DA
124. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
125. Muntean Mircia PSD DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Murgu Neagu PSD DA
128. Nassar Rodica PSD DA
129. Nazare Alexandru PNL DA
130. Negruț Clement ND DA
131. Nichita Cristina PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL DA
133. Nicolae Alexandri PNL DA
134. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
135. Niculae Aurel PSD DA
136. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Nistor Marioara PSD DA
139. Niță Constantin PSD DA
140. Niță Emil PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Ochi Ion PSD DA
143. Palașcă Viorel ALDE DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Pardău Dumitru PNL DA
147. Paul Maria-Andreea PNL NU
148. Păun Nicolae Minoritati DA
149. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
150. Petrea Dorin Silviu PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
154. Pop Georgian PSD DA
155. Popeangă Vasile PSD NU
156. Popescu Dan-Cristian PNL DA
157. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
159. Răducanu Ion PSD DA
160. Rădulescu Constantin PSD DA
161. Rădulescu Romeo ALDE DA
162. Rățoi Neculai PSD DA
163. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
164. Reuer Elena-Ramona PNL DA
165. Rizea Cristian PSD DA
166. Roman Cristian-Constantin PNL DA
167. Roman Gheorghe PSD DA
168. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
169. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
170. Scarlat George PNL DA
171. Sefer Cristian-George PSD DA
172. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
173. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
174. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
175. Stancu Ionel Minoritati DA
176. Stănescu Alexandru PSD DA
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
178. Stragea Sorin Constantin PSD DA
179. Stroe Radu PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Șcheau Ion PNL DA
182. Șoptică Costel PNL DA
183. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
184. Tararache Mihai PNL DA
185. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
186. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
187. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
188. Tîlvăr Angel PSD DA
189. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
190. Traicu Rodin PSD DA
191. Tudorache Daniel PSD DA
192. Tudorie Violeta PSD DA
193. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
194. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
195. Uricec Eugen Constantin PSD DA
196. Ursărescu Dorinel ALDE DA
197. Vainer Aurel Minoritati DA
198. Varga Lucia-Ana PNL DA
199. Varga Vasile PNL DA
200. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
201. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
202. Vladu Iulian PNL DA
203. Vlase Petru Gabriel PSD DA
204. Vlădoiu Aurel PSD DA
205. Vreme Valerian PSD Abținere
206. Weber Mihai PSD DA
207. Zaharcu Neviser PSD DA
208. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
209. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
211. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 3:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro