Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 16:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 16:26

Subiect vot: PLx 19/2015 amr.3
PL 19/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.66/2014 privind aprobarea Programului de stimulare a cumpărării de autoturisme noi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:239 116 72 8 10 11 11 11
- voturi pentru (DA):103 9 70 4 1 8 2 9
- voturi împotrivă (NU):119 103 2 3 - 1 8 2
- abțineri:16 3 - 1 9 2 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD NU
15. Benga Ioan PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
19. Blănariu Valentin - NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bónis István UDMR Abținere
24. Bucur Constantin-Alin PSD NU
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Burlacu Ștefan ND NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD NU
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Chebac Eugen PSD NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
40. Cioată Cezar ALDE Abținere
41. Ciobanu Gheorghe PSD NU
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Codîrlă Liviu PSD DA
45. Comșa Cornel-George - DA
46. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
47. Costin Gheorghe PNL DA
48. Covaci Dorel PSD NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD NU
52. Cristea Victor PSD NU
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
55. Cupă Ion ALDE NU
56. Cupșa Ioan PNL DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
58. Deaconu Mihai ND NU
59. Delureanu Virgil PSD NU
60. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD NU
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Mircea PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Dolineaschi Andrei PSD NU
69. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Viorel Marian PSD NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Dumbrăvanu Paul - DA
75. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
76. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
77. Enache Marian PSD NU
78. Eparu Ion PSD NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian ALDE NU
82. Galan Constantin ALDE NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Geantă Florian Daniel ND DA
86. Gheorghe Florin PSD NU
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiveciu Marian PSD DA
90. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
91. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
92. Grama Horia PSD NU
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
96. Guran Virgil - DA
97. Gurzău Adrian ND DA
98. Gust Băloșin Florentin - DA
99. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
100. Harbuz Liviu PSD -
101. Holban Titi PSD NU
102. Hulea Ioan PSD NU
103. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
104. Iancu Iulian PSD NU
105. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ionescu George PNL DA
108. Iordache Florin PSD NU
109. Iriza Scarlat - NU
110. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
111. Kelemen Hunor UDMR Abținere
112. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
113. Khraibani Camelia PSD NU
114. Korodi Attila UDMR Abținere
115. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lupu Mihai PNL DA
118. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
119. Manolache Marius PSD NU
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Marcoci Vlad PSD NU
122. Marcu Viorica PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PSD NU
124. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
125. Melinte Ion PSD NU
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihai Aurelian PNL DA
128. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
129. Militaru Lucian PNL DA
130. Mincă Liliana ND NU
131. Mircovici Niculae Minoritati NU
132. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
133. Mocanu Adrian PSD NU
134. Mocioalcă Ion PSD NU
135. Mocioi Niculina PNL DA
136. Moldovan Iosif UDMR Abținere
137. Molnar Zsolt UDMR Abținere
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
140. Muntean Mircia PSD NU
141. Munteanu Ioan PSD NU
142. Murgu Neagu PSD NU
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Nazare Alexandru PNL DA
145. Negruț Clement ND DA
146. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
147. Nichita Cristina PSD NU
148. Nicoară Romeo Florin PNL DA
149. Nicolae Alexandri PNL DA
150. Nicolae Florian PSD NU
151. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
152. Niculae Aurel PSD NU
153. Niculescu Dumitru - DA
154. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
155. Nistor Laurențiu PSD NU
156. Nistor Marioara PSD NU
157. Niță Constantin PSD NU
158. Niță Emil PSD NU
159. Nosa Iuliu PSD NU
160. Ochi Ion PSD NU
161. Oltean Ioan PNL DA
162. Orban Ludovic PNL DA
163. Palașcă Viorel ALDE NU
164. Paleologu Theodor PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Paul Maria-Andreea PNL DA
167. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
168. Petrea Dorin Silviu PSD NU
169. Petrescu Petre - DA
170. Petric Octavian PSD NU
171. Plumb Rovana PSD NU
172. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
173. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
174. Pop Georgian PSD NU
175. Popa Octavian-Marius PNL DA
176. Popeangă Vasile PSD NU
177. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
179. Răducanu Ion PSD NU
180. Rădulescu Constantin PSD NU
181. Rădulescu Romeo ALDE DA
182. Rățoi Neculai PSD NU
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
184. Reuer Elena-Ramona PNL DA
185. Rizea Cristian PSD NU
186. Roman Cristian-Constantin PNL DA
187. Roman Gheorghe PSD NU
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
191. Scarlat George PNL DA
192. Secară Florin Mihail PNL DA
193. Sefer Cristian-George PSD NU
194. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
195. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
196. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
197. Stancu Ionel Minoritati DA
198. Stănescu Alexandru PSD NU
199. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
200. Stragea Sorin Constantin PSD NU
201. Stroe Radu PSD NU
202. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
203. Surdu Raluca PNL DA
204. Szabó Ödön UDMR Abținere
205. Șcheau Ion PNL DA
206. Șimon Gheorghe PSD NU
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Ștefan Viorel PSD NU
209. Tararache Mihai PNL DA
210. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
211. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
212. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
213. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
214. Tîlvăr Angel PSD NU
215. Toader Mircea-Nicu PNL DA
216. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
217. Traicu Rodin PSD NU
218. Tudorache Daniel PSD NU
219. Tudorie Violeta PSD NU
220. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
221. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
222. Uricec Eugen Constantin PSD NU
223. Ursărescu Dorinel ALDE NU
224. Varga Lucia-Ana PNL DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
228. Vladu Iulian PNL DA
229. Vlase Petru Gabriel PSD NU
230. Vlădoiu Aurel PSD NU
231. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
232. Vreme Valerian PSD NU
233. Vulpescu Ioan PSD NU
234. Weber Mihai PSD NU
235. Zaharcu Neviser PSD NU
236. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
237. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
239. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 21:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro