Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 16:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 16:39

Subiect vot: Amânate cele două puncte - 1 săptămână
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:254 118 76 12 11 12 12 13
- voturi pentru (DA):217 116 56 8 10 10 11 6
- voturi împotrivă (NU):16 1 8 2 - 1 1 3
- abțineri:15 - 9 2 1 1 - 2
- nu au votat:6 1 3 - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Antal István UDMR DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL Abținere
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL Abținere
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru - -
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD -
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL NU
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Deaconu Mihai ND Abținere
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL -
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
82. Dumbrăvanu Paul - DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Galan Constantin ALDE DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Geantă Florian Daniel ND DA
96. Gheorghe Florin PSD DA
97. Gheorghe Tinel PNL Abținere
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
100. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
101. Grama Horia PSD DA
102. Grecea Maria PNL DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Guran Virgil - NU
106. Gurzău Adrian ND DA
107. Gust Băloșin Florentin - Abținere
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu Aurelian ALDE DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Iriza Scarlat - DA
119. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kereskényi Gábor UDMR DA
123. Khraibani Camelia PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lubanovici Mircea PNL DA
128. Lupu Mihai PNL DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
130. Manolache Marius PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marian Ion Cristinel ND DA
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Marin Laura PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Melinte Ion PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihai Aurelian PNL DA
141. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
142. Mincă Liliana ND DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
145. Mîrza Gavril PSD DA
146. Mocanu Adrian PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Moldovan Iosif UDMR DA
149. Molnar Zsolt UDMR DA
150. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
151. Muntean Mircia PSD DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Murgu Neagu PSD DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Nazare Alexandru PNL Abținere
156. Negruț Clement ND NU
157. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
158. Nichita Cristina PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Alexandri PNL DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
162. Niculae Aurel PSD DA
163. Niculescu Dumitru - -
164. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Nistor Marioara PSD DA
167. Niță Constantin PSD DA
168. Niță Emil PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oajdea Daniel Vasile ND DA
171. Ochi Ion PSD DA
172. Oltean Ioan PNL Abținere
173. Orban Ludovic PNL DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Paleologu Theodor PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pardău Dumitru PNL DA
178. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
179. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
180. Petrea Dorin Silviu PSD DA
181. Petrescu Petre - NU
182. Petric Octavian PSD DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
185. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Popa Octavian-Marius PNL NU
188. Popeangă Vasile PSD NU
189. Popescu Dan-Cristian PNL DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
191. Răducanu Ion PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Constantin PSD DA
194. Rădulescu Romeo ALDE DA
195. Rățoi Neculai PSD DA
196. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
197. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
198. Rizea Cristian PSD DA
199. Roman Cristian-Constantin PNL DA
200. Roman Gheorghe PSD DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
203. Săpunaru Nini PNL DA
204. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
205. Scarlat George PNL DA
206. Secară Florin Mihail PNL DA
207. Sefer Cristian-George PSD DA
208. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
209. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
210. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
211. Stanciu Anghel PSD DA
212. Stancu Ionel Minoritati DA
213. Stragea Sorin Constantin PSD DA
214. Stroe Radu PSD DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Surdu Raluca PNL DA
217. Szabó Ödön UDMR Abținere
218. Șcheau Ion PNL DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șoptică Costel PNL DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
224. Tararache Mihai PNL -
225. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
226. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
227. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
228. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Toader Mircea-Nicu PNL DA
231. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
232. Traicu Rodin PSD DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tudorie Violeta PSD DA
235. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
236. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
237. Ursărescu Dorinel ALDE DA
238. Vainer Aurel Minoritati NU
239. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
240. Varga Vasile PNL DA
241. Vasilică Radu Costin PSD DA
242. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
243. Vladu Iulian PNL NU
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlădoiu Aurel PSD DA
246. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
247. Vreme Valerian PSD DA
248. Vulpescu Ioan PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zaharcu Neviser PSD DA
251. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
252. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
254. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro