Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:02

Subiect vot: Amr. 4 - art. 9 alin. 4 - Ioan Oltean
PL 233/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/2013 pentru aprobarea Programului național de dezvoltare locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:232 109 72 9 8 12 12 10
- voturi pentru (DA):94 2 71 2 8 3 1 7
- voturi împotrivă (NU):131 107 - 6 - 6 11 1
- abțineri:7 - 1 1 - 3 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Benga Ioan PSD NU
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîrsășteanu Florică PSD NU
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD NU
25. Bucur Constantin-Alin PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Burlacu Ștefan ND NU
31. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD NU
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Cioată Cezar ALDE NU
41. Ciobanu Liliana - DA
42. Ciocan Dan PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Comșa Cornel-George - DA
46. Costin Gheorghe PNL DA
47. Covaci Dorel PSD NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cristea Victor PSD NU
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupă Ion ALDE NU
54. Daea Petre PSD NU
55. Dalca Ștefan-Petru ND NU
56. Deaconu Mihai ND NU
57. Delureanu Virgil PSD NU
58. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrinescu Traian PNL DA
64. Dolha Mircea PNL DA
65. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
66. Dolineaschi Andrei PSD NU
67. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
71. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
73. Dumbrăvanu Paul - DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
75. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
76. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
77. Enache Marian PSD NU
78. Eparu Ion PSD NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Florea Damian ALDE NU
81. Galan Constantin ALDE NU
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Găină Mihăiță PSD NU
84. Gheorghe Florin PSD NU
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Ghiveciu Marian PSD NU
88. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
89. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
90. Grama Horia PSD NU
91. Grecea Maria PNL DA
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
95. Guran Virgil - DA
96. Gurzău Adrian ND DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
98. Harbuz Liviu PSD NU
99. Holban Titi PSD DA
100. Horga Vasile PNL DA
101. Hulea Ioan PSD NU
102. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
103. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
104. Iancu Iulian PSD NU
105. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ionescu Aurelian ALDE NU
108. Ionescu George PNL DA
109. Iordache Florin PSD NU
110. Iriza Scarlat - NU
111. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
112. Itu Cornel PSD NU
113. Kereskényi Gábor UDMR DA
114. Khraibani Camelia PSD NU
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati NU
118. Lubanovici Mircea PNL DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Marcoci Vlad PSD NU
121. Marcu Viorica PNL DA
122. Marian Ion Cristinel ND NU
123. Marica Petru-Sorin PSD NU
124. Marin Laura PSD NU
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Melinte Ion PSD NU
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
128. Mihai Aurelian PNL DA
129. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
130. Mincă Liliana ND NU
131. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
132. Mîrza Gavril PSD NU
133. Mocanu Adrian PSD NU
134. Mocioalcă Ion PSD NU
135. Mocioi Niculina PNL DA
136. Moldovan Iosif UDMR DA
137. Molnar Zsolt UDMR DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
140. Munteanu Ioan PSD NU
141. Nassar Rodica PSD NU
142. Nazare Alexandru PNL DA
143. Negruț Cornelia ALDE NU
144. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
145. Nichita Cristina PSD NU
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Alexandri PNL DA
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
149. Niculae Aurel PSD NU
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
151. Nistor Laurențiu PSD NU
152. Nistor Marioara PSD NU
153. Niță Constantin PSD NU
154. Niță Emil PSD NU
155. Nosa Iuliu PSD NU
156. Oajdea Daniel Vasile ND NU
157. Ochi Ion PSD NU
158. Oltean Ioan PNL DA
159. Orban Ludovic PNL DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Paleologu Theodor PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati NU
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Paul Maria-Andreea PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati NU
166. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
167. Petrea Dorin Silviu PSD NU
168. Petrescu Petre - DA
169. Petric Octavian PSD NU
170. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
171. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
172. Pop Georgian PSD NU
173. Popa Octavian-Marius PNL DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
175. Rădulescu Constantin PSD NU
176. Rădulescu Romeo ALDE DA
177. Rățoi Neculai PSD NU
178. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
179. Reuer Elena-Ramona PNL DA
180. Rizea Cristian PSD NU
181. Roman Cristian-Constantin PNL DA
182. Roman Gheorghe PSD NU
183. Roșca Lucreția PSD NU
184. Rotaru Răzvan - DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
186. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
187. Scarlat George PNL DA
188. Secară Florin Mihail PNL DA
189. Sefer Cristian-George PSD NU
190. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
191. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
192. Stanciu Anghel PSD NU
193. Stancu Ionel Minoritati NU
194. Stativă Irinel Ioan PSD NU
195. Stănescu Alexandru PSD NU
196. Stragea Sorin Constantin PSD NU
197. Stroe Radu PSD NU
198. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
199. Surdu Raluca PNL DA
200. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
201. Șcheau Ion PNL DA
202. Șimon Gheorghe PSD NU
203. Șoptică Costel PNL DA
204. Ștefan Viorel PSD NU
205. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
206. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
207. Tararache Mihai PNL DA
208. Tămâian Ioan PNL DA
209. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
210. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
211. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
212. Toader Mircea-Nicu PNL DA
213. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
214. Traicu Rodin PSD NU
215. Tudorache Daniel PSD NU
216. Tudorie Violeta PSD NU
217. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
218. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
219. Vainer Aurel Minoritati DA
220. Varga Lucia-Ana PNL DA
221. Varga Vasile PNL DA
222. Vladu Iulian PNL DA
223. Vlădoiu Aurel PSD NU
224. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
225. Vreme Valerian PSD NU
226. Vulpescu Ioan PSD NU
227. Weber Mihai PSD NU
228. Zaharcu Neviser PSD NU
229. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
232. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 0:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro