Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:03

Subiect vot: Ama. 12
PL 233/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/2013 pentru aprobarea Programului național de dezvoltare locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:231 110 71 7 8 12 12 11
- voturi pentru (DA):140 109 2 6 - 10 11 2
- voturi împotrivă (NU):74 - 67 1 - 1 1 4
- abțineri:15 - 2 - 8 1 - 4
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bónis István UDMR Abținere
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
32. Călin Ion PSD DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Chiriță Dumitru - -
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
39. Cioată Cezar ALDE DA
40. Ciobanu Liliana - Abținere
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
44. Comșa Cornel-George - Abținere
45. Costin Gheorghe PNL NU
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
48. Crăciunescu Grigore PNL NU
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cristian Horia PNL NU
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Daea Petre PSD DA
55. Dalca Ștefan-Petru ND DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Doboș Anton PNL NU
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL NU
63. Dobrinescu Traian PNL NU
64. Dolha Mircea PNL NU
65. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
66. Dolineaschi Andrei PSD DA
67. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
68. Dragomir Gheorghe PNL NU
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
73. Dumbrăvanu Paul - NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
76. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
77. Enache Marian PSD DA
78. Eparu Ion PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
80. Florea Damian ALDE DA
81. Galan Constantin ALDE DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Gheorghe Florin PSD DA
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiveciu Marian PSD DA
88. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
89. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
90. Grama Horia PSD DA
91. Grecea Maria PNL DA
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
93. Gudu Vasile PNL NU
94. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
95. Guran Virgil - DA
96. Gurzău Adrian ND NU
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Harbuz Liviu PSD DA
99. Holban Titi PSD DA
100. Horga Vasile PNL NU
101. Hulea Ioan PSD DA
102. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
103. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu Aurelian ALDE DA
108. Ionescu George PNL NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Iriza Scarlat - DA
111. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
112. Itu Cornel PSD DA
113. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
114. Khraibani Camelia PSD DA
115. Korodi Attila UDMR Abținere
116. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
117. Longher Ghervazen Minoritati NU
118. Lubanovici Mircea PNL NU
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Marcoci Vlad PSD DA
121. Marcu Viorica PNL NU
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Marin Laura PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
125. Melinte Ion PSD DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Mihai Aurelian PNL NU
128. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
129. Mincă Liliana ND DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mîrza Gavril PSD DA
132. Mocanu Adrian PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mocioi Niculina PNL NU
135. Moldovan Iosif UDMR Abținere
136. Molnar Zsolt UDMR Abținere
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
138. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Nazare Alexandru PNL NU
142. Negruț Cornelia ALDE DA
143. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
144. Nichita Cristina PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Alexandri PNL NU
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
148. Niculae Aurel PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Nistor Marioara PSD DA
152. Niță Constantin PSD DA
153. Niță Emil PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oajdea Daniel Vasile ND DA
156. Ochi Ion PSD DA
157. Oltean Ioan PNL NU
158. Orban Ludovic PNL NU
159. Oros Nechita-Adrian PNL NU
160. Paleologu Theodor PNL NU
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL NU
163. Paul Maria-Andreea PNL NU
164. Păun Nicolae Minoritati DA
165. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
166. Petrea Dorin Silviu PSD DA
167. Petrescu Petre - NU
168. Petric Octavian PSD DA
169. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
170. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Popa Octavian-Marius PNL NU
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Constantin PSD DA
175. Rădulescu Romeo ALDE NU
176. Rățoi Neculai PSD DA
177. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
178. Reuer Elena-Ramona PNL NU
179. Rizea Cristian PSD DA
180. Roman Cristian-Constantin PNL NU
181. Roman Gheorghe PSD DA
182. Roșca Lucreția PSD DA
183. Rotaru Răzvan - NU
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
185. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
186. Scarlat George PNL NU
187. Secară Florin Mihail PNL NU
188. Sefer Cristian-George PSD DA
189. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
190. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stancu Ionel Minoritati DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Stragea Sorin Constantin PSD DA
196. Stroe Radu PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surdu Raluca PNL NU
199. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
200. Șcheau Ion PNL Abținere
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șoptică Costel PNL NU
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
206. Tararache Mihai PNL NU
207. Tămâian Ioan PNL NU
208. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
209. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
210. Tîlvăr Angel PSD -
211. Toader Mircea-Nicu PNL NU
212. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
213. Traicu Rodin PSD DA
214. Tudorache Daniel PSD DA
215. Tudorie Violeta PSD DA
216. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
217. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
218. Vainer Aurel Minoritati DA
219. Varga Lucia-Ana PNL NU
220. Varga Vasile PNL NU
221. Vladu Iulian PNL NU
222. Vlădoiu Aurel PSD DA
223. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
224. Vreme Valerian PSD DA
225. Vulpescu Ioan PSD DA
226. Weber Mihai PSD DA
227. Zaharcu Neviser PSD DA
228. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
229. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
231. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 18:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro