Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:41

Subiect vot: PHCD 36/2015 A - vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:232 111 69 8 9 14 12 9
- voturi pentru (DA):231 111 68 8 9 14 12 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
43. Comșa Cornel-George - DA
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Daea Petre PSD DA
55. Dalca Ștefan-Petru ND DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrinescu Traian PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
71. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
72. Dumbrăvanu Paul - DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
76. Enache Marian PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Galan Constantin ALDE DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Gheorghe Florin PSD DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiveciu Marian PSD DA
88. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
89. Grama Horia PSD DA
90. Grecea Maria PNL DA
91. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
94. Guran Virgil - DA
95. Gurzău Adrian ND DA
96. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
97. Holban Titi PSD DA
98. Horga Vasile PNL DA
99. Hulea Ioan PSD DA
100. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
101. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ionescu Aurelian ALDE DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
110. Iriza Scarlat - DA
111. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Kereskényi Gábor UDMR DA
114. Khraibani Camelia PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lubanovici Mircea PNL DA
119. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Marcoci Vlad PSD DA
122. Marcu Viorica PNL DA
123. Marian Ion Cristinel ND DA
124. Marica Petru-Sorin PSD DA
125. Marin Laura PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Melinte Ion PSD DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Mihai Aurelian PNL DA
130. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
131. Militaru Lucian PNL DA
132. Mincă Liliana ND DA
133. Mircovici Niculae Minoritati DA
134. Mîrza Gavril PSD DA
135. Mocanu Adrian PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mocioi Niculina PNL DA
138. Moldovan Iosif UDMR DA
139. Molnar Zsolt UDMR DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Negruț Cornelia ALDE DA
145. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
146. Nichita Cristina PSD DA
147. Nicolae Alexandri PNL DA
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
149. Niculae Aurel PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Nistor Marioara PSD DA
153. Niță Constantin PSD DA
154. Niță Emil PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oajdea Daniel Vasile ND DA
157. Ochi Ion PSD DA
158. Oltean Ioan PNL DA
159. Orban Ludovic PNL DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Palașcă Viorel ALDE DA
162. Paleologu Theodor PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pardău Dumitru PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati DA
166. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
167. Petrea Dorin Silviu PSD DA
168. Petrescu Petre - DA
169. Petric Octavian PSD DA
170. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
171. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Popa Octavian-Marius PNL DA
174. Popescu Dan-Cristian PNL DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Constantin PSD DA
177. Rădulescu Romeo ALDE DA
178. Rățoi Neculai PSD DA
179. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
180. Reuer Elena-Ramona PNL DA
181. Roman Cristian-Constantin PNL DA
182. Roman Gheorghe PSD DA
183. Roșca Lucreția PSD DA
184. Rusu Valentin PNL DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
186. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
187. Scarlat George PNL DA
188. Secară Florin Mihail PNL DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
191. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stancu Ionel Minoritati DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
197. Stragea Sorin Constantin PSD DA
198. Stroe Radu PSD DA
199. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surdu Raluca PNL DA
202. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șcheau Ion PNL DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șoptică Costel PNL DA
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
209. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
210. Tararache Mihai PNL DA
211. Tămâian Ioan PNL DA
212. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
213. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
214. Tîlvăr Angel PSD DA
215. Toader Mircea-Nicu PNL DA
216. Traicu Rodin PSD DA
217. Tudorie Violeta PSD DA
218. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
219. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Vasile PNL DA
222. Vasilică Radu Costin PSD DA
223. Vladu Iulian PNL DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zaharcu Neviser PSD DA
229. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
232. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 16:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro