Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:41

Subiect vot: PHCD 37/2015 A - vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:232 109 69 9 9 14 12 10
- voturi pentru (DA):230 108 68 9 9 14 12 10
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucur Constantin-Alin PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
43. Comșa Cornel-George - DA
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristea Victor PSD DA
50. Cristian Horia PNL DA
51. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Daea Petre PSD DA
54. Dalca Ștefan-Petru ND DA
55. Deaconu Mihai ND DA
56. Delureanu Virgil PSD DA
57. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Doboș Anton PNL DA
60. Dobre Mircea-Titus PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrinescu Traian PNL DA
63. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
64. Dolineaschi Andrei PSD DA
65. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
71. Dumbrăvanu Paul - DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
74. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
75. Enache Marian PSD DA
76. Eparu Ion PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Galan Constantin ALDE DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Gheorghe Florin PSD DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiveciu Marian PSD DA
88. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
89. Grama Horia PSD DA
90. Grecea Maria PNL DA
91. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
94. Guran Virgil - DA
95. Gurzău Adrian ND DA
96. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
97. Harbuz Liviu PSD DA
98. Holban Titi PSD DA
99. Horga Vasile PNL DA
100. Hulea Ioan PSD DA
101. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
102. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
105. Ignat Miron Minoritati DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu Aurelian ALDE DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
111. Iriza Scarlat - DA
112. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Kereskényi Gábor UDMR DA
115. Khraibani Camelia PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lubanovici Mircea PNL DA
120. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Marcoci Vlad PSD DA
123. Marcu Viorica PNL DA
124. Marian Ion Cristinel ND DA
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Marin Laura PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Melinte Ion PSD DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Mihai Aurelian PNL DA
131. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
132. Militaru Lucian PNL DA
133. Mincă Liliana ND DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mîrza Gavril PSD DA
136. Mocanu Adrian PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mocioi Niculina PNL DA
139. Moldovan Iosif UDMR DA
140. Molnar Zsolt UDMR DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Negruț Cornelia ALDE DA
146. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
147. Nichita Cristina PSD DA
148. Nicolae Alexandri PNL DA
149. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
150. Niculae Aurel PSD DA
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Nistor Marioara PSD DA
154. Niță Constantin PSD DA
155. Niță Emil PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oajdea Daniel Vasile ND DA
158. Ochi Ion PSD DA
159. Oltean Ioan PNL DA
160. Orban Ludovic PNL DA
161. Oros Nechita-Adrian PNL DA
162. Palașcă Viorel ALDE DA
163. Paleologu Theodor PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pardău Dumitru PNL DA
166. Păun Nicolae Minoritati DA
167. Petrea Dorin Silviu PSD DA
168. Petrescu Petre - DA
169. Petric Octavian PSD DA
170. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
171. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Popa Octavian-Marius PNL DA
174. Popescu Dan-Cristian PNL DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Constantin PSD DA
177. Rădulescu Romeo ALDE DA
178. Rățoi Neculai PSD DA
179. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
180. Reuer Elena-Ramona PNL DA
181. Roman Cristian-Constantin PNL DA
182. Roman Gheorghe PSD DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rusu Valentin PNL DA
186. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
187. Scarlat George PNL DA
188. Secară Florin Mihail PNL DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
191. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stancu Ionel Minoritati DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
197. Stragea Sorin Constantin PSD DA
198. Stroe Radu PSD DA
199. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surdu Raluca PNL DA
202. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șcheau Ion PNL DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șoptică Costel PNL DA
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
209. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
210. Tararache Mihai PNL DA
211. Tămâian Ioan PNL DA
212. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
213. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
214. Tîlvăr Angel PSD DA
215. Toader Mircea-Nicu PNL DA
216. Traicu Rodin PSD DA
217. Tudorie Violeta PSD DA
218. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
219. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Vasile PNL DA
222. Vasilică Radu Costin PSD DA
223. Vladu Iulian PNL DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zaharcu Neviser PSD DA
229. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
232. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 1:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro