Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 33/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Propunerea de Regulament al Parlamentului European și al Consiliului de modificare a Regulamentului (UE) nr. 1304/2013 al Parlamentului European și al Consiliului privind Fondul social european, în ceea ce privește o majorare a sumei prefinanțării inițiale acordate programelor operaționale sprijinite de Inițiativa privind ocuparea forței de muncă în rândul tinerilor COM (2015) 46
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:235 114 66 9 9 14 13 10
- voturi pentru (DA):235 114 66 9 9 14 13 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Liliana - DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Comșa Cornel-George - DA
46. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
47. Costin Gheorghe PNL DA
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL DA
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrinescu Traian PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Dolineaschi Andrei PSD DA
68. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Dragomir Viorel Marian PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
76. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
77. Enache Marian PSD DA
78. Eparu Ion PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian ALDE DA
83. Galan Constantin ALDE DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Gheorghe Florin PSD DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiveciu Marian PSD DA
90. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
91. Grama Horia PSD DA
92. Grecea Maria PNL DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
95. Guran Virgil - DA
96. Gurzău Adrian ND DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Harbuz Liviu PSD DA
99. Holban Titi PSD DA
100. Horga Vasile PNL DA
101. Hulea Ioan PSD DA
102. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
103. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
106. Ignat Miron Minoritati DA
107. Ionescu Aurelian ALDE DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Iriza Scarlat - DA
111. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Kereskényi Gábor UDMR DA
114. Khraibani Camelia PSD DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lubanovici Mircea PNL DA
119. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
120. Manolache Marius PSD DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Marcoci Vlad PSD DA
123. Marcu Viorica PNL DA
124. Marian Ion Cristinel ND DA
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Marin Laura PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Melinte Ion PSD DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Mihai Aurelian PNL DA
131. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
132. Militaru Lucian PNL DA
133. Mincă Liliana ND DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mocanu Adrian PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mocioi Niculina PNL DA
138. Moldovan Ioan ALDE DA
139. Moldovan Iosif UDMR DA
140. Molnar Zsolt UDMR DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Neacșu Marian PSD DA
146. Negruț Cornelia ALDE DA
147. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
148. Nichita Cristina PSD DA
149. Nicolae Alexandri PNL DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Niculae Aurel PSD DA
152. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Nistor Marioara PSD DA
155. Niță Constantin PSD DA
156. Niță Emil PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oajdea Daniel Vasile ND DA
159. Ochi Ion PSD DA
160. Oltean Ioan PNL DA
161. Orban Ludovic PNL DA
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Palașcă Viorel ALDE DA
164. Paleologu Theodor PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Pardău Dumitru PNL DA
168. Păun Nicolae Minoritati DA
169. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
170. Petrea Dorin Silviu PSD DA
171. Petrescu Petre - DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
174. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Popa Octavian-Marius PNL DA
177. Popescu Dan-Cristian PNL DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Constantin PSD DA
180. Rădulescu Romeo ALDE DA
181. Rățoi Neculai PSD DA
182. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
183. Reuer Elena-Ramona PNL DA
184. Roman Cristian-Constantin PNL DA
185. Roman Gheorghe PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Răzvan - DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
191. Scarlat George PNL DA
192. Secară Florin Mihail PNL DA
193. Sefer Cristian-George PSD DA
194. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
195. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stancu Ionel Minoritati DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Stragea Sorin Constantin PSD DA
202. Stroe Radu PSD DA
203. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surdu Raluca PNL DA
206. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șcheau Ion PNL DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tararache Mihai PNL DA
214. Tămâian Ioan PNL DA
215. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
216. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Toader Mircea-Nicu PNL DA
219. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
220. Traicu Rodin PSD DA
221. Tudorie Violeta PSD DA
222. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
223. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
224. Vainer Aurel Minoritati DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Vladu Iulian PNL DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zaharcu Neviser PSD DA
233. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
234. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 7:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro