Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 34/2015 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr. 48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:234 113 65 9 10 13 13 11
- voturi pentru (DA):231 113 65 9 10 13 13 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
19. Blănariu Valentin - DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Comșa Cornel-George - Abținere
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Daea Petre PSD DA
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Viorel Marian PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul - DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Florea Damian ALDE DA
85. Galan Constantin ALDE DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gheorghe Florin PSD DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiveciu Marian PSD DA
92. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
93. Grama Horia PSD DA
94. Grecea Maria PNL DA
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
97. Guran Virgil - DA
98. Gurzău Adrian ND DA
99. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
100. Harbuz Liviu PSD DA
101. Holban Titi PSD DA
102. Horga Vasile PNL DA
103. Hulea Ioan PSD DA
104. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
105. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Ionescu Aurelian ALDE DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Iriza Scarlat - DA
113. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Kereskényi Gábor UDMR DA
116. Khraibani Camelia PSD DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lubanovici Mircea PNL DA
121. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
122. Manolache Marius PSD DA
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Marcoci Vlad PSD DA
125. Marcu Viorica PNL DA
126. Marian Ion Cristinel ND DA
127. Marica Petru-Sorin PSD DA
128. Marin Laura PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Melinte Ion PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihai Aurelian PNL DA
133. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
134. Mincă Liliana ND DA
135. Mircovici Niculae Minoritati DA
136. Mocanu Adrian PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mocioi Niculina PNL DA
139. Moldovan Ioan ALDE DA
140. Moldovan Iosif UDMR DA
141. Molnar Zsolt UDMR DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Nassar Rodica PSD DA
146. Neacșu Marian PSD DA
147. Negruț Cornelia ALDE DA
148. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
149. Nichita Cristina PSD DA
150. Nicolae Alexandri PNL DA
151. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
152. Niculae Aurel PSD DA
153. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Nistor Marioara PSD DA
156. Niță Constantin PSD DA
157. Niță Emil PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Oajdea Daniel Vasile ND DA
160. Ochi Ion PSD DA
161. Oltean Ioan PNL DA
162. Orban Ludovic PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Palașcă Viorel ALDE DA
165. Paleologu Theodor PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Pardău Dumitru PNL DA
169. Păun Nicolae Minoritati DA
170. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
171. Petrea Dorin Silviu PSD DA
172. Petrescu Petre - DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Popa Octavian-Marius PNL DA
178. Popescu Dan-Cristian PNL DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Constantin PSD DA
181. Rădulescu Romeo ALDE DA
182. Rățoi Neculai PSD DA
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
184. Reuer Elena-Ramona PNL DA
185. Roman Cristian-Constantin PNL DA
186. Roman Gheorghe PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Rotaru Răzvan - DA
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
190. Săpunaru Nini PNL DA
191. Scarlat George PNL DA
192. Secară Florin Mihail PNL DA
193. Sefer Cristian-George PSD DA
194. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
195. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stancu Ionel Minoritati DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Stragea Sorin Constantin PSD DA
202. Stroe Radu PSD DA
203. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surdu Raluca PNL DA
206. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șcheau Ion PNL DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tararache Mihai PNL DA
214. Tămâian Ioan PNL DA
215. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
216. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Toader Mircea-Nicu PNL DA
219. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
220. Traicu Rodin PSD DA
221. Tudorie Violeta PSD DA
222. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
223. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
224. Varga Vasile PNL DA
225. Vasilică Radu Costin PSD DA
226. Vladu Iulian PNL DA
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlădoiu Aurel PSD DA
229. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zaharcu Neviser PSD DA
232. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
233. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 6:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro