Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 227/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.84/2014 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.58/1998 privind organizarea și desfășurarea activității de turism în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:233 114 64 9 10 13 12 11
- voturi pentru (DA):229 114 64 7 10 13 12 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:2 - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
19. Blănariu Valentin - DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - Abținere
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Comșa Cornel-George - DA
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Daea Petre PSD DA
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Deaconu Mihai ND -
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
62. Dima Toader PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Doboș Anton PNL DA
65. Dobre Mircea-Titus PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrinescu Traian PNL DA
68. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
69. Dolineaschi Andrei PSD DA
70. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Dragomir Viorel Marian PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
75. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
76. Dumbrăvanu Paul - DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
79. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
84. Firczak Gheorghe Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Galan Constantin ALDE DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Gheorghe Florin PSD DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiveciu Marian PSD DA
93. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
94. Grama Horia PSD DA
95. Grecea Maria PNL DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
98. Guran Virgil - DA
99. Gurzău Adrian ND DA
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Holban Titi PSD DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Hulea Ioan PSD DA
105. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
106. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iriza Scarlat - DA
114. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Kereskényi Gábor UDMR DA
117. Khraibani Camelia PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lubanovici Mircea PNL DA
122. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
123. Manolache Marius PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Marcoci Vlad PSD DA
126. Marcu Viorica PNL DA
127. Marian Ion Cristinel ND DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Marin Laura PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Melinte Ion PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Mihai Aurelian PNL DA
134. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
135. Mincă Liliana ND DA
136. Mircovici Niculae Minoritati DA
137. Mocanu Adrian PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mocioi Niculina PNL DA
140. Moldovan Ioan ALDE DA
141. Moldovan Iosif UDMR DA
142. Molnar Zsolt UDMR DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Neacșu Marian PSD DA
148. Negruț Cornelia ALDE DA
149. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
150. Nichita Cristina PSD DA
151. Nicolae Alexandri PNL DA
152. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
153. Niculae Aurel PSD DA
154. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Nistor Marioara PSD DA
157. Niță Constantin PSD DA
158. Niță Emil PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oajdea Daniel Vasile ND DA
161. Ochi Ion PSD DA
162. Oltean Ioan PNL DA
163. Orban Ludovic PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Palașcă Viorel ALDE DA
166. Paleologu Theodor PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pardău Dumitru PNL DA
169. Păun Nicolae Minoritati DA
170. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
171. Petrea Dorin Silviu PSD DA
172. Petrescu Petre - DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Popa Octavian-Marius PNL DA
178. Popescu Dan-Cristian PNL DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Constantin PSD DA
181. Rădulescu Romeo ALDE DA
182. Rățoi Neculai PSD DA
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
184. Reuer Elena-Ramona PNL DA
185. Roman Cristian-Constantin PNL DA
186. Roman Gheorghe PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Rotaru Răzvan - DA
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
190. Săpunaru Nini PNL DA
191. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
192. Scarlat George PNL DA
193. Secară Florin Mihail PNL DA
194. Sefer Cristian-George PSD DA
195. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
196. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
197. Stanciu Anghel PSD DA
198. Stancu Ionel Minoritati DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Stragea Sorin Constantin PSD DA
202. Stroe Radu PSD DA
203. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surdu Raluca PNL DA
206. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șcheau Ion PNL DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tămâian Ioan PNL DA
214. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
215. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
216. Tîlvăr Angel PSD DA
217. Toader Mircea-Nicu PNL DA
218. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
219. Traicu Rodin PSD DA
220. Tudorie Violeta PSD DA
221. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
222. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
223. Varga Vasile PNL DA
224. Vasilică Radu Costin PSD DA
225. Vladu Iulian PNL DA
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Vlădoiu Aurel PSD DA
228. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
229. Weber Mihai PSD DA
230. Zaharcu Neviser PSD DA
231. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
232. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 7:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro