Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:53

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 69/2015 pentru modificarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:227 108 63 9 9 14 13 11
- voturi pentru (DA):217 107 59 9 9 14 13 6
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:7 1 4 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bordeianu Dan PSD DA
22. Bucur Constantin-Alin PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PNL Abținere
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Cernea Remus-Florinel - NU
34. Chebac Eugen PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Cioată Cezar ALDE DA
38. Ciobanu Liliana - DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
42. Comșa Cornel-George - Abținere
43. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
44. Costin Gheorghe PNL DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cristea Aurelia PSD DA
48. Cristea Victor PSD DA
49. Cristian Horia PNL Abținere
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Daea Petre PSD DA
53. Dalca Ștefan-Petru ND DA
54. Deaconu Mihai ND DA
55. Delureanu Virgil PSD DA
56. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Doboș Anton PNL DA
59. Dobre Mircea-Titus PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrinescu Traian PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Dolineaschi Andrei PSD DA
64. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Dragomir Viorel Marian PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
69. Dumbrăvanu Paul - NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
72. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
73. Eparu Ion PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian ALDE DA
78. Galan Constantin ALDE DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Gheorghe Florin PSD DA
82. Gheorghe Tinel PNL Abținere
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
85. Grama Horia PSD DA
86. Grecea Maria PNL DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
89. Guran Virgil - NU
90. Gurzău Adrian ND DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Harbuz Liviu PSD DA
93. Holban Titi PSD DA
94. Horga Vasile PNL DA
95. Hulea Ioan PSD DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu Aurelian ALDE DA
103. Ionescu George PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iriza Scarlat - DA
106. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Kereskényi Gábor UDMR DA
109. Khraibani Camelia PSD DA
110. Korodi Attila UDMR DA
111. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Lubanovici Mircea PNL DA
114. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
115. Manolache Marius PSD DA
116. Manolescu Oana Minoritati DA
117. Marcoci Vlad PSD DA
118. Marcu Viorica PNL DA
119. Marian Ion Cristinel ND DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Marin Laura PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Melinte Ion PSD DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Mihai Aurelian PNL DA
126. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
127. Mincă Liliana ND DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mocanu Adrian PSD DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mocioi Niculina PNL DA
132. Moldovan Iosif UDMR DA
133. Molnar Zsolt UDMR DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Neacșu Marian PSD DA
139. Negruț Cornelia ALDE DA
140. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
141. Nichita Cristina PSD DA
142. Nicolae Alexandri PNL DA
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Niculae Aurel PSD DA
145. Niculescu Dumitru - DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Nistor Marioara PSD DA
149. Niță Emil PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oajdea Daniel Vasile ND DA
152. Ochi Ion PSD DA
153. Oltean Ioan PNL DA
154. Orban Ludovic PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Palașcă Viorel ALDE DA
157. Paleologu Theodor PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
162. Petrea Dorin Silviu PSD DA
163. Petrescu Petre - DA
164. Petric Octavian PSD DA
165. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
166. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Constantin PSD DA
170. Rădulescu Romeo ALDE DA
171. Rățoi Neculai PSD DA
172. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
173. Reuer Elena-Ramona PNL DA
174. Roman Cristian-Constantin PNL DA
175. Roman Gheorghe PSD DA
176. Roșca Lucreția PSD DA
177. Rotaru Răzvan - DA
178. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
179. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
180. Scarlat George PNL DA
181. Secară Florin Mihail PNL DA
182. Sefer Cristian-George PSD DA
183. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
184. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
185. Stanciu Anghel PSD DA
186. Stancu Ionel Minoritati DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
190. Stragea Sorin Constantin PSD DA
191. Stroe Radu PSD DA
192. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surdu Raluca PNL DA
195. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șcheau Ion PNL DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șoptică Costel PNL DA
200. Ștefan Viorel PSD DA
201. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
202. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
203. Tararache Mihai PNL DA
204. Tămâian Ioan PNL DA
205. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
206. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
207. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
208. Tîlvăr Angel PSD DA
209. Toader Mircea-Nicu PNL DA
210. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
211. Traicu Rodin PSD DA
212. Tudorie Violeta PSD DA
213. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
214. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
215. Uricec Eugen Constantin PSD DA
216. Vainer Aurel Minoritati DA
217. Varga Vasile PNL DA
218. Vasilică Radu Costin PSD DA
219. Vladu Iulian PNL DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlădoiu Aurel PSD DA
222. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zaharcu Neviser PSD DA
225. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
226. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro