Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:55

Subiect vot: Plx 612/13/15 A - vot final
PL 612/2013 de modificare și completare a Legii nr.223 din 2007 privind Statutul personalului aeronautic civil navigant profesionist din aviația civilă din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:224 106 61 10 10 14 12 11
- voturi pentru (DA):217 105 58 10 10 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:7 1 3 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
19. Blănariu Valentin - DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Cioată Cezar ALDE DA
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
43. Comșa Cornel-George - DA
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cristian Horia PNL Abținere
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Daea Petre PSD DA
55. Dalca Ștefan-Petru ND DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrinescu Traian PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Dragomir Viorel Marian PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
71. Dumbrăvanu Paul - Abținere
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
74. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
75. Eparu Ion PSD DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian ALDE DA
80. Galan Constantin ALDE DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Gheorghe Florin PSD DA
84. Gheorghe Tinel PNL Abținere
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
87. Grama Horia PSD DA
88. Grecea Maria PNL DA
89. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
90. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
91. Guran Virgil - Abținere
92. Gurzău Adrian ND DA
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
94. Harbuz Liviu PSD DA
95. Holban Titi PSD DA
96. Hulea Ioan PSD DA
97. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
98. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ionescu Aurelian ALDE DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iriza Scarlat - DA
107. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Kereskényi Gábor UDMR DA
110. Khraibani Camelia PSD DA
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Lubanovici Mircea PNL DA
115. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
116. Manolache Marius PSD DA
117. Manolescu Oana Minoritati DA
118. Marcoci Vlad PSD DA
119. Marcu Viorica PNL DA
120. Marian Ion Cristinel ND DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Marin Laura PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Melinte Ion PSD DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Mihai Aurelian PNL DA
127. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
128. Mincă Liliana ND DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mocanu Adrian PSD DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mocioi Niculina PNL DA
133. Moldovan Iosif UDMR DA
134. Molnar Zsolt UDMR DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Neacșu Marian PSD DA
140. Negruț Cornelia ALDE DA
141. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
142. Nichita Cristina PSD DA
143. Nicolae Alexandri PNL DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Niculae Aurel PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Nistor Marioara PSD DA
149. Niță Emil PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oajdea Daniel Vasile ND DA
152. Ochi Ion PSD DA
153. Oltean Ioan PNL DA
154. Orban Ludovic PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Palașcă Viorel ALDE DA
157. Paleologu Theodor PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
162. Petrea Dorin Silviu PSD DA
163. Petrescu Petre - DA
164. Petric Octavian PSD DA
165. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
166. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Constantin PSD DA
170. Rădulescu Romeo ALDE DA
171. Rățoi Neculai PSD DA
172. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
173. Reuer Elena-Ramona PNL DA
174. Roman Cristian-Constantin PNL DA
175. Roman Gheorghe PSD DA
176. Roșca Lucreția PSD DA
177. Rotaru Răzvan - DA
178. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
179. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
180. Scarlat George PNL DA
181. Secară Florin Mihail PNL DA
182. Sefer Cristian-George PSD DA
183. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
184. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
185. Stancu Ionel Minoritati DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stragea Sorin Constantin PSD DA
190. Sturzu Mihai-Răzvan PSD Abținere
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surdu Raluca PNL DA
193. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
194. Szabó Ödön UDMR DA
195. Șcheau Ion PNL DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șoptică Costel PNL DA
198. Ștefan Viorel PSD DA
199. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
201. Tararache Mihai PNL DA
202. Tămâian Ioan PNL DA
203. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
204. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Toader Mircea-Nicu PNL DA
207. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
208. Traicu Rodin PSD DA
209. Tudorie Violeta PSD DA
210. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
211. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
212. Uricec Eugen Constantin PSD DA
213. Vainer Aurel Minoritati DA
214. Vasilică Radu Costin PSD DA
215. Vladu Iulian PNL Abținere
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlădoiu Aurel PSD DA
218. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
219. Weber Mihai PSD DA
220. Zaharcu Neviser PSD DA
221. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
222. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
224. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 23:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro