Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 168/2015 pentru modificarea alin.(2) al art.18 din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:221 109 59 9 9 13 11 11
- voturi pentru (DA):213 107 59 9 9 12 10 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:5 2 - - - 1 - 2
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucur Constantin-Alin PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE -
30. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cernea Remus-Florinel - NU
33. Chebac Eugen PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Ciobanu Liliana - DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
40. Comșa Cornel-George - DA
41. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
42. Costin Gheorghe PNL DA
43. Covaci Dorel PSD DA
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cristea Aurelia PSD DA
47. Cristea Victor PSD DA
48. Cristian Horia PNL DA
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Daea Petre PSD DA
52. Dalca Ștefan-Petru ND DA
53. Deaconu Mihai ND DA
54. Delureanu Virgil PSD DA
55. Diaconu Mihai-Bogdan - -
56. Dima Toader PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Doboș Anton PNL DA
59. Dobre Mircea-Titus PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrinescu Traian PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Dolineaschi Andrei PSD DA
64. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Dragomir Viorel Marian PSD DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
69. Dumbrăvanu Paul - Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
72. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
73. Enache Marian PSD DA
74. Eparu Ion PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
78. Galan Constantin ALDE DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Gheorghe Florin PSD Abținere
82. Gheorghe Tinel PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
85. Grama Horia PSD DA
86. Grecea Maria PNL DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
89. Guran Virgil - Abținere
90. Gurzău Adrian ND DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Harbuz Liviu PSD DA
93. Holban Titi PSD DA
94. Hulea Ioan PSD DA
95. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
96. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu Aurelian ALDE DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iriza Scarlat - DA
105. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Kereskényi Gábor UDMR DA
108. Khraibani Camelia PSD DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
111. Longher Ghervazen Minoritati DA
112. Lubanovici Mircea PNL DA
113. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
114. Manolache Marius PSD DA
115. Manolescu Oana Minoritati DA
116. Marcoci Vlad PSD DA
117. Marcu Viorica PNL DA
118. Marian Ion Cristinel ND DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Marin Laura PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Melinte Ion PSD DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Mihai Aurelian PNL DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Mincă Liliana ND DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mocanu Adrian PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mocioi Niculina PNL DA
131. Moldovan Iosif UDMR DA
132. Molnar Zsolt UDMR DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Neacșu Marian PSD DA
138. Negruț Cornelia ALDE DA
139. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
140. Nichita Cristina PSD DA
141. Nicolae Alexandri PNL DA
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
143. Niculae Aurel PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Nistor Marioara PSD DA
147. Niță Emil PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oajdea Daniel Vasile ND DA
150. Ochi Ion PSD DA
151. Oltean Ioan PNL DA
152. Orban Ludovic PNL DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Palașcă Viorel ALDE DA
155. Paleologu Theodor PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pardău Dumitru PNL DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
160. Petrea Dorin Silviu PSD DA
161. Petrescu Petre - DA
162. Petric Octavian PSD DA
163. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
164. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Rădulescu Constantin PSD DA
168. Rădulescu Romeo ALDE DA
169. Rățoi Neculai PSD DA
170. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
171. Reuer Elena-Ramona PNL DA
172. Roman Cristian-Constantin PNL DA
173. Roman Gheorghe PSD DA
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Răzvan - DA
176. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
177. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
178. Scarlat George PNL DA
179. Secară Florin Mihail PNL DA
180. Sefer Cristian-George PSD DA
181. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
182. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
183. Stanciu Anghel PSD DA
184. Stancu Ionel Minoritati DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
187. Stragea Sorin Constantin PSD DA
188. Stroe Radu PSD DA
189. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surdu Raluca PNL DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șcheau Ion PNL DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șoptică Costel PNL DA
196. Ștefan Viorel PSD DA
197. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
199. Tararache Mihai PNL DA
200. Tămâian Ioan PNL DA
201. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
202. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
203. Tîlvăr Angel PSD DA
204. Toader Mircea-Nicu PNL DA
205. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
206. Traicu Rodin PSD DA
207. Tudorie Violeta PSD DA
208. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
209. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
210. Uricec Eugen Constantin PSD DA
211. Vasilică Radu Costin PSD DA
212. Vladu Iulian PNL DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zaharcu Neviser PSD DA
218. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
221. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 16:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro