Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 15:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 15:29

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 121/2015 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.27/2014 privind finanțarea instituțiilor de învățământ superior militar, de ordine publică și securitate națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:170 84 53 5 10 9 6 3
- voturi pentru (DA):167 83 53 4 10 9 6 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István UDMR DA
5. Avram Marian PSD DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Berci Vasile PNL DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Bîrsășteanu Florică PSD DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Boghicevici Claudia PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Calimente Mihăiță PNL DA
20. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
21. Canacheu Costică PNL DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cernea Remus-Florinel - DA
24. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
25. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
26. Cioată Cezar ALDE DA
27. Ciobanu Gheorghe PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor ND NU
31. Cocei Erland PNL DA
32. Codîrlă Liviu PSD DA
33. Costin Gheorghe PNL DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Cristea Aurelia PSD DA
36. Cristea Victor PSD DA
37. Cristian Horia PNL DA
38. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Daea Petre PSD DA
42. Dalca Ștefan-Petru ND DA
43. Deaconu Mihai ND DA
44. Delureanu Virgil PSD DA
45. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
46. Dima Toader PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Doboș Anton PNL DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrinescu Traian PNL DA
52. Dolha Mircea PNL DA
53. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
54. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
55. Dragomir Viorel Marian PSD DA
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
57. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
58. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
59. Dumbrăvanu Paul - Abținere
60. Emacu Gheorghe PSD DA
61. Enache Marian PSD DA
62. Eparu Ion PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Fonta Nuțu PSD DA
66. Frăticiu Gheorghe PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghe Florin PSD DA
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
73. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
74. Grama Horia PSD DA
75. Grecea Maria PNL DA
76. Gudu Vasile PNL DA
77. Guran Virgil - DA
78. Harbuz Liviu PSD DA
79. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
80. Holban Titi PSD DA
81. Hulea Ioan PSD DA
82. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
83. Iane Daniel PNL DA
84. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
85. Intotero Natalia-Elena PSD DA
86. Itu Cornel PSD -
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Kereskényi Gábor UDMR DA
89. Khraibani Camelia PSD DA
90. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
91. Longher Ghervazen Minoritati DA
92. Lubanovici Mircea PNL DA
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Marcu Viorica PNL DA
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Marin Gheorghe PSD DA
97. Marin Laura PSD DA
98. Marocico Ion Minoritati DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mihai Aurelian PNL DA
102. Mihăilă Ioan PSD DA
103. Mincă Liliana ND DA
104. Mircovici Niculae Minoritati DA
105. Mîrza Gavril PSD DA
106. Mocioi Niculina PNL DA
107. Moisii Constantin PSD DA
108. Movilă Petru ND DA
109. Munteanu Ioan PSD DA
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Nazare Alexandru PNL DA
112. Neacșu Marian PSD DA
113. Negruț Cornelia ALDE DA
114. Nichita Cristina PSD DA
115. Nicolae Florian PSD DA
116. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
117. Nistor Marioara PSD DA
118. Niță Emil PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Pană Adriana-Doina PSD DA
121. Peia Ninel PSD DA
122. Petrea Dorin Silviu PSD DA
123. Petric Octavian PSD DA
124. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
125. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
126. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
127. Popa Octavian-Marius PNL DA
128. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
129. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
130. Răducanu Ion PSD DA
131. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
132. Rădulescu Constantin PSD DA
133. Rățoi Neculai PSD DA
134. Reuer Elena-Ramona PNL DA
135. Roman Cristian-Constantin PNL DA
136. Roman Victor PSD DA
137. Roșca Lucreția PSD DA
138. Scarlat George PNL DA
139. Secară Florin Mihail PNL DA
140. Sefer Cristian-George PSD DA
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Simedru Dan Coriolan PNL DA
143. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
144. Stan Ioan PSD DA
145. Stativă Irinel Ioan PSD DA
146. Stănescu Alexandru PSD DA
147. Stragea Sorin Constantin PSD DA
148. Szabó Ödön UDMR DA
149. Șova Lucian PSD DA
150. Ștefan Viorel PSD DA
151. Tabugan Ion PSD DA
152. Tămâian Ioan PNL DA
153. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
154. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
155. Tiuch Cătălin PSD DA
156. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
157. Traicu Rodin PSD DA
158. Tudorache Daniel PSD DA
159. Turcan Raluca PNL DA
160. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
161. Udriște Gheorghe PNL DA
162. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
163. Vainer Aurel Minoritati DA
164. Varga Lucia-Ana PNL DA
165. Varga Vasile PNL DA
166. Vladu Iulian PNL DA
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Zaharcu Neviser PSD DA
169. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro