Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 604/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.72/2007 privind stimularea încadrării în muncă a elevilor și studenților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 140 92 10 12 13 18 12
- voturi pentru (DA):191 139 2 8 12 11 17 2
- voturi împotrivă (NU):100 1 88 1 - 1 1 8
- abțineri:6 - 2 1 - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Blănariu Valentin - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Boghicevici Claudia PNL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL NU
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL NU
42. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel - NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Cioată Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
57. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
58. Cocei Erland PNL NU
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - Abținere
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Costin Gheorghe PNL NU
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Crăciunescu Grigore PNL NU
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL NU
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrinescu Traian PNL NU
83. Dolha Mircea PNL NU
84. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
87. Dragomir Gheorghe PNL NU
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
92. Dumbrăvanu Paul - NU
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel ND DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL NU
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
121. Guran Virgil - NU
122. Gust Băloșin Florentin - Abținere
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL NU
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PNL NU
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PNL NU
146. Lupu Mihai PNL NU
147. Man Mircea PNL NU
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati Abținere
150. Marcu Viorica PNL NU
151. Marian Ion Cristinel ND DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihai Aurelian PNL NU
162. Mihăilă Ioan PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Militaru Lucian PNL NU
165. Mincă Liliana ND DA
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioi Niculina PNL NU
172. Moisii Constantin PSD DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru ND NU
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL NU
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
186. Nichita Cristina PSD DA
187. Nicoară Romeo Florin PNL NU
188. Nicolae Alexandri PNL NU
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL NU
199. Orban Ludovic PNL NU
200. Oros Nechita-Adrian PNL NU
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL NU
203. Paleologu Theodor PNL NU
204. Pană Adriana-Doina PSD DA
205. Paul Maria-Andreea PNL NU
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
210. Plumb Rovana PSD DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Popa Octavian-Marius PNL NU
214. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
216. Pușcaș Iacob PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo - NU
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL NU
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL NU
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL NU
231. Rotaru Răzvan - NU
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
234. Săpunaru Nini PNL NU
235. Scarlat George PNL NU
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
237. Secară Florin Mihail PNL NU
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL NU
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD NU
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stoica Mihaela - NU
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Radu PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surdu Raluca PNL NU
254. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL NU
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL NU
264. Tămâian Ioan PNL NU
265. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Tîlvăr Angel PSD DA
271. Toader Mircea-Nicu PNL NU
272. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PNL NU
278. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
280. Udriște Gheorghe PNL NU
281. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Varga Lucia-Ana PNL NU
285. Varga Vasile PNL NU
286. Vladu Iulian PNL NU
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlădoiu Aurel PSD DA
289. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
290. Vreme Valerian PSD DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
297. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 5:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro