Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 360/2013 pentru modificarea și completarea Legii camerelor de comerț din România nr.335/2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:300 142 91 11 12 14 18 12
- voturi pentru (DA):298 142 90 11 12 14 18 11
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel ND DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
121. Guran Virgil - DA
122. Gust Băloșin Florentin - Abținere
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ignat Miron Minoritati DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PNL DA
146. Lupu Mihai PNL DA
147. Man Mircea PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcu Viorica PNL DA
151. Marian Ion Cristinel ND DA
152. Marica Petru-Sorin PSD DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Marin Laura PSD DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihai Aurelian PNL DA
162. Mihăilă Ioan PSD DA
163. Militaru Lucian PNL DA
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL DA
171. Moisii Constantin PSD DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
176. Movilă Petru ND DA
177. Muntean Mircia PSD DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PNL DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Niculae Aurel PSD DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Oajdea Daniel Vasile ND DA
198. Ochi Ion PSD DA
199. Oltean Ioan PNL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palașcă Viorel ALDE DA
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Paleologu Theodor PNL DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Paul Maria-Andreea PNL DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
211. Plumb Rovana PSD DA
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
217. Pușcaș Iacob PSD DA
218. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
219. Răducanu Ion PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Constantin PSD DA
222. Rădulescu Romeo - DA
223. Rățoi Neculai PSD DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
225. Reuer Elena-Ramona PNL DA
226. Rizea Cristian PSD DA
227. Roman Cristian-Constantin PNL DA
228. Roman Gheorghe PSD DA
229. Roman Ioan Sorin PSD DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Roșca Lucreția PSD DA
232. Roșca Mircea PNL DA
233. Rotaru Răzvan - DA
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
236. Săpunaru Nini PNL DA
237. Scarlat George PNL DA
238. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
239. Secară Florin Mihail PNL DA
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stoica Mihaela - DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Radu PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
265. Tararache Mihai PNL DA
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
282. Udriște Gheorghe PNL DA
283. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel ALDE DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Lucia-Ana PNL DA
288. Varga Vasile PNL DA
289. Vladu Iulian PNL DA
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Vreme Valerian PSD DA
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
300. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 1:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro