Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 136/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.69/2000 a Educației Fizice și Sportului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:298 144 90 11 11 14 17 11
- voturi pentru (DA):200 143 6 9 11 13 17 1
- voturi împotrivă (NU):92 - 82 1 - 1 - 8
- abțineri:6 1 2 1 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Boghicevici Claudia PNL NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL NU
40. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
54. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
55. Cocei Erland PNL NU
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - NU
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
59. Costin Gheorghe PNL NU
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL NU
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL NU
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL NU
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL NU
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL NU
80. Dobrinescu Traian PNL NU
81. Dolha Mircea PNL NU
82. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
85. Dragomir Gheorghe PNL NU
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - NU
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel ND DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Florin PSD Abținere
110. Gheorghe Tinel PNL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL NU
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL NU
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
123. Holban Titi PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL NU
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL NU
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PNL NU
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcu Viorica PNL NU
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL NU
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL NU
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Movilă Petru ND NU
175. Muntean Mircia PSD DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL NU
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL NU
185. Nicolae Alexandri PNL NU
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
188. Niculae Aurel PSD DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PNL NU
198. Orban Ludovic PNL NU
199. Oros Nechita-Adrian PNL NU
200. Palașcă Viorel ALDE DA
201. Palăr Ionel PNL DA
202. Paleologu Theodor PNL NU
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Paul Maria-Andreea PNL NU
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
209. Plumb Rovana PSD DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL NU
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - NU
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL NU
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL NU
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rotaru Răzvan - NU
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
234. Săpunaru Nini PNL NU
235. Scarlat George PNL NU
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
237. Secară Florin Mihail PNL NU
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL NU
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stoica Mihaela - NU
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Radu PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surdu Raluca PNL NU
254. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL NU
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL NU
264. Tămâian Ioan PNL NU
265. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tîlvăr Angel PSD DA
272. Toader Mircea-Nicu PNL NU
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PNL NU
278. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
280. Udriște Gheorghe PNL NU
281. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL NU
286. Varga Vasile PNL NU
287. Vladu Iulian PNL NU
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlădoiu Aurel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
298. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 13:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro