Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 298/2013 privind desființarea societăților comerciale, ONG-urilor și fundațiilor sub acoperire
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:298 145 90 9 12 13 17 12
- voturi pentru (DA):277 143 89 9 - 12 16 8
- voturi împotrivă (NU):14 1 1 - 12 - - -
- abțineri:7 1 - - - 1 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR NU
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor ND DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD Abținere
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
87. Dumbrăvanu Paul - Abținere
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR NU
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel ND DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil - Abținere
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Holban Titi PSD DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR NU
137. Kereskényi Gábor UDMR NU
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
153. Máté András-Levente UDMR NU
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian PNL DA
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moisii Constantin PSD DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR NU
171. Molnar Zsolt UDMR NU
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Movilă Petru ND DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PNL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolae Alexandri PNL DA
186. Nicolae Florian PSD DA
187. Niculae Aurel PSD DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Constantin PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PNL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Paleologu Theodor PNL DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Pârgaru Ion PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petric Octavian PSD DA
207. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
208. Plumb Rovana PSD DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Ponta Victor-Viorel PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rotaru Răzvan - DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
237. Secară Florin Mihail PNL DA
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR NU
240. Simedru Dan Coriolan PNL DA
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD NU
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stoica Mihaela - DA
251. Stragea Sorin Constantin PSD DA
252. Stroe Radu PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR NU
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tararache Mihai PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tîlvăr Angel PSD DA
272. Toader Mircea-Nicu PNL DA
273. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tudorie Violeta PSD DA
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
280. Udriște Gheorghe PNL DA
281. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Varga Lucia-Ana PNL DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vasilică Radu Costin PSD DA
287. Vladu Iulian PNL DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlădoiu Aurel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
298. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 14:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro