Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 247/2014 pentru modificarea Ordonanței de Urgență nr.103/2013 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2014, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 148 90 10 11 14 19 12
- voturi pentru (DA):104 7 88 1 1 1 - 6
- voturi împotrivă (NU):181 139 - 3 9 10 19 1
- abțineri:19 2 2 6 1 3 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Anton Marin PSD NU
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD NU
11. Avram Marian PSD NU
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD NU
16. Bălan Ion PSD NU
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Benga Ioan PSD NU
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Bîrsășteanu Florică PSD NU
23. Blănariu Valentin - Abținere
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR NU
28. Bordeianu Dan PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Burlacu Ștefan ND Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
41. Cernea Remus-Florinel - NU
42. Chebac Eugen PSD NU
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
46. Chițoiu Daniel ALDE NU
47. Cioată Cezar ALDE NU
48. Ciobanu Gheorghe PSD NU
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD NU
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD NU
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD NU
62. Cristea Victor PSD NU
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE NU
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD NU
68. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND Abținere
71. Delureanu Virgil PSD NU
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
73. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
74. Dima Toader PSD NU
75. Dîrzu Ioan PSD NU
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD NU
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD NU
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
87. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
89. Dumbrăvanu Paul - DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE NU
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Emacu Gheorghe PSD NU
95. Enache Marian PSD NU
96. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
97. Eparu Ion PSD NU
98. Erdei Dolóczki István UDMR NU
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE NU
101. Fonta Nuțu PSD Abținere
102. Frăticiu Gheorghe PSD NU
103. Galan Constantin ALDE NU
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel ND NU
107. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD NU
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
112. Ghiveciu Marian PSD NU
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
115. Grama Horia PSD NU
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil - DA
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Harbuz Liviu PSD NU
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD NU
124. Hulea Ioan PSD NU
125. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
126. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
127. Iancu Iulian PSD NU
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
130. Ibram Iusein Minoritati NU
131. Ignat Miron Minoritati NU
132. Intotero Natalia-Elena PSD NU
133. Ionescu Aurelian ALDE NU
134. Ionescu George PNL DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD NU
138. Kerekes Károly UDMR NU
139. Kereskényi Gábor UDMR NU
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati NU
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manolache Marius PSD Abținere
145. Manolescu Oana Minoritati NU
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marian Ion Cristinel ND Abținere
148. Marica Petru-Sorin PSD NU
149. Marin Gheorghe PSD NU
150. Marin Laura PSD NU
151. Marocico Ion Minoritati NU
152. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
153. Máté András-Levente UDMR NU
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
157. Mihai Aurelian PNL DA
158. Mihăilă Ioan PSD NU
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana ND Abținere
162. Mircovici Niculae Minoritati NU
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD NU
165. Mîrza Gavril PSD NU
166. Mocanu Adrian PSD NU
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moisii Constantin PSD NU
169. Moldovan Ioan ALDE NU
170. Moldovan Iosif UDMR NU
171. Molnar Zsolt UDMR NU
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
174. Movilă Petru ND DA
175. Muntean Mircia PSD NU
176. Munteanu Ioan PSD NU
177. Murgu Neagu PSD NU
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL DA
180. Neacșu Marian PSD NU
181. Necula Cosmin PSD NU
182. Negruț Cornelia ALDE NU
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
184. Nichita Cristina PSD NU
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri PNL DA
187. Nicolae Florian PSD NU
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
189. Niculae Aurel PSD NU
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
191. Nistor Laurențiu PSD NU
192. Nistor Marioara PSD NU
193. Niță Constantin PSD NU
194. Niță Emil PSD NU
195. Nosa Iuliu PSD NU
196. Oajdea Daniel Vasile ND NU
197. Ochi Ion PSD NU
198. Oltean Ioan PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel ALDE NU
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor PNL DA
204. Pană Adriana-Doina PSD NU
205. Paul Maria-Andreea PNL DA
206. Pârgaru Ion PSD NU
207. Peia Ninel PSD NU
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petric Octavian PSD NU
210. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
211. Plumb Rovana PSD NU
212. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
213. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
214. Ponta Victor-Viorel PSD NU
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
218. Potor Călin PSD NU
219. Pușcaș Iacob PSD NU
220. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
221. Răducanu Ion PSD NU
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
223. Rădulescu Constantin PSD NU
224. Rădulescu Romeo - DA
225. Rățoi Neculai PSD NU
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
227. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
228. Rizea Cristian PSD NU
229. Roman Cristian-Constantin PNL DA
230. Roman Gheorghe PSD NU
231. Roman Ioan Sorin PSD NU
232. Roman Victor PSD NU
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rotaru Răzvan - DA
235. Sava Andrei-Valentin PSD NU
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
237. Săpunaru Nini PNL DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
240. Secară Florin Mihail PNL DA
241. Sefer Cristian-George PSD NU
242. Seres Dénes UDMR NU
243. Simedru Dan Coriolan PNL DA
244. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
245. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
246. Solomon Adrian PSD NU
247. Stan Ioan PSD NU
248. Stanciu Anghel PSD NU
249. Stancu Ionel Minoritati NU
250. Stativă Irinel Ioan PSD NU
251. Stănescu Alexandru PSD NU
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
253. Stoica Mihaela - DA
254. Stragea Sorin Constantin PSD NU
255. Stroe Radu PSD NU
256. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
257. Surdu Raluca PNL DA
258. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
259. Szabó Ödön UDMR Abținere
260. Șimon Gheorghe PSD NU
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șova Lucian PSD NU
263. Ștefan Viorel PSD NU
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
267. Tararache Mihai PNL DA
268. Tămâian Ioan PNL DA
269. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
271. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
272. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD NU
275. Tîlvăr Angel PSD NU
276. Toader Mircea-Nicu PNL DA
277. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
278. Traicu Rodin PSD NU
279. Tudorache Daniel PSD NU
280. Tudorie Violeta PSD NU
281. Tudose Mihai PSD NU
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
285. Udriște Gheorghe PNL DA
286. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
287. Uricec Eugen Constantin PSD NU
288. Ursărescu Dorinel ALDE NU
289. Vainer Aurel Minoritati NU
290. Varga Lucia-Ana PNL DA
291. Varga Vasile PNL DA
292. Vasilică Radu Costin PSD DA
293. Vladu Iulian PNL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD NU
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
297. Vreme Valerian PSD NU
298. Vulpescu Ioan PSD NU
299. Weber Mihai PSD NU
300. Zaharcu Neviser PSD NU
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 20:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro