Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 209/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 2/2015 pentru reglementarea unor măsuri bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 147 89 9 11 14 18 11
- voturi pentru (DA):200 147 3 9 10 13 17 1
- voturi împotrivă (NU):88 - 83 - - - - 5
- abțineri:11 - 3 - 1 1 1 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Boghicevici Claudia PNL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciuhodaru Tudor ND DA
53. Cocei Erland PNL NU
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - Abținere
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
57. Costin Gheorghe PNL NU
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL NU
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND DA
68. Dascălu Constantin PNL NU
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL NU
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrinescu Traian PNL NU
78. Dolha Mircea PNL NU
79. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
82. Dragomir Gheorghe PNL NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
87. Dumbrăvanu Paul - Abținere
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel ND DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL NU
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL NU
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
115. Guran Virgil - Abținere
116. Gust Băloșin Florentin - Abținere
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
119. Holban Titi PSD DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL NU
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL NU
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL NU
140. Lupu Mihai PNL NU
141. Man Mircea PNL NU
142. Manolache Marius PSD DA
143. Manolescu Oana Minoritati DA
144. Marcu Viorica PNL NU
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL NU
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PNL NU
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL NU
166. Moisii Constantin PSD DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru ND DA
173. Muntean Mircia PSD DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Murgu Neagu PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PNL NU
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL NU
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PNL Abținere
196. Orban Ludovic PNL NU
197. Oros Nechita-Adrian PNL NU
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL NU
200. Paleologu Theodor PNL NU
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Paul Maria-Andreea PNL NU
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
207. Plumb Rovana PSD DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Ponta Victor-Viorel PSD DA
211. Popa Octavian-Marius PNL NU
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
214. Potor Călin PSD DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - NU
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL NU
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL NU
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL NU
231. Rotaru Răzvan - NU
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
234. Săpunaru Nini PNL NU
235. Scarlat George PNL DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
237. Secară Florin Mihail PNL NU
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL NU
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Radu PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surdu Raluca PNL NU
254. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL NU
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL NU
264. Tămâian Ioan PNL NU
265. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tîlvăr Angel PSD DA
272. Toader Mircea-Nicu PNL NU
273. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tudorie Violeta PSD DA
277. Tudose Mihai PSD DA
278. Turcan Raluca PNL NU
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
281. Udriște Gheorghe PNL NU
282. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Ursărescu Dorinel ALDE DA
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Varga Lucia-Ana PNL NU
287. Varga Vasile PNL NU
288. Vasilică Radu Costin PSD DA
289. Vladu Iulian PNL NU
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Vreme Valerian PSD DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
299. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro