Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:34

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 251/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 12/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 64/2009 privind gestionarea financiară a instrumentelor structurale și utilizarea acestora pentru obiectivul convergență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:302 148 89 10 12 13 18 12
- voturi pentru (DA):300 148 88 10 12 13 18 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul - DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel ND DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil - DA
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Máté András-Levente UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mazilu Constantin PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL DA
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moisii Constantin PSD DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Movilă Petru ND DA
175. Muntean Mircia PSD DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Nazare Alexandru PNL DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Necula Cosmin PSD DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri PNL DA
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
189. Niculae Aurel PSD DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Laurențiu PSD DA
192. Nistor Marioara PSD DA
193. Niță Constantin PSD DA
194. Niță Emil PSD DA
195. Nosa Iuliu PSD DA
196. Oajdea Daniel Vasile ND DA
197. Ochi Ion PSD DA
198. Oltean Ioan PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor PNL DA
204. Pană Adriana-Doina PSD DA
205. Paul Maria-Andreea PNL DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
210. Plumb Rovana PSD DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Ponta Victor-Viorel PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
217. Potor Călin PSD DA
218. Pușcaș Iacob PSD DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo - DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Reuer Elena-Ramona PNL DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PNL DA
229. Roman Gheorghe PSD DA
230. Roman Ioan Sorin PSD DA
231. Roman Victor PSD DA
232. Roșca Lucreția PSD DA
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rotaru Răzvan - DA
235. Sava Andrei-Valentin PSD DA
236. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
237. Săpunaru Nini PNL DA
238. Scarlat George PNL DA
239. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Simedru Dan Coriolan PNL DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stan Ioan PSD DA
246. Stanciu Anghel PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
251. Stoica Mihaela - DA
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Stroe Radu PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
265. Tararache Mihai PNL DA
266. Tămâian Ioan PNL DA
267. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PNL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Turcan Raluca PNL DA
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
283. Udriște Gheorghe PNL DA
284. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Ursărescu Dorinel ALDE DA
287. Vainer Aurel Minoritati DA
288. Varga Lucia-Ana PNL DA
289. Varga Vasile PNL DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vladu Iulian PNL DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Vlădoiu Aurel PSD DA
294. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
295. Vreme Valerian PSD DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zaharcu Neviser PSD DA
299. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
300. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
302. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 4:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro